17 listopada, 2018 Technologia 0

Cb radio było świetnym urządzeniem, i nawet najprostszy model naprawdę pomagał na drodze. Nieraz, dzięki pomocy kolegów, udało nam się uniknąć korków czy nagłych robót drogowych, co szczególnie przydatne było w pracy, gdzie jednak dojazd do osoby potrzebującej musiał zajmować jak najmniej czasu. Jednak nie zawsze sprawowały się one idealnie, szczególnie podczas jazdy w centrum miasta.

Anteny do radia cb o dużej mocy

anteny cbW terenie zabudowanym, zwłaszcza w centrum miasta, radia bardzo traciły na zasięgu, czasem w ogóle gubiąc sygnał, czy odbierając szum i zakłócenia. Koledzy kierowcy wspominali, iż często miewali ten problem, póki jeździli używając tylko samego radia, bez żadnej anteny wzmacniającej zarówno zasięg, jak i czułość odbioru sygnału. W mieście konieczna była więc antena, jeśli chcieliśmy bez większych problemów komunikować się z innymi kierowcami. Na szczęście, z pomocą znów przyszli koledzy, którzy chętnie doradzili co do wyboru, gdyż sami nie mieliśmy absolutnie żadnego pojęcia o takich urządzeniach i zapewne pierwszy wybór skończyłby się wymianą już po pierwszym podłączeniu. Na szczęście, polecono nam anteny cb o dużej mocy, różniące się od siebie w zależności od sposobu montażu, mocy i kompatybilności z różnymi urządzeniami. Oczywiście, wybraliśmy do samochodu antenę z wbudowanym wzmacniaczem sygnału, która pozwalała na doskonały odbiór nawet w centrum miasta. Nie tylko pozbyliśmy się stałego problemu z komunikacją, ale również znacznie zwiększyliśmy zasięg samego radia. W mieści był on zauważalny, choć nie był może bardzo znaczny, natomiast różnicę naprawdę dało się zauważyć na otwartej trasie poza miastem, gdzie nawet standardowe radio, jakiego używaliśmy, zwiększyło zasięg niemal dwukrotnie, jednocześnie świetnie łapiąc sygnał nawet z dużych odległości.

Antena którą wybraliśmy do samochodu była banalnie prosta w montażu, gdyż posiadała magnetyczny zaczep o dużej mocy, bardzo mocno trzymający antenę w jednym miejscu, przez co jej zgubienie nie było praktycznie możliwe, nawet podczas silnego wiatru czy szybkiej jazdy. Antena nie była drogim dodatkiem, aczkolwiek pozwalała na znaczne polepszenie funkcjonalności samego radia, przez co trasy stały się jeszcze łatwiejsze, a komunikacja o wiele bardziej sprawna i bezproblemowa.