2 stycznia, 2020 Podróże i sport 0

Kudowa Zdrój jest klimatyczną i bardzo cenioną przez turystów miejscowością. W miasteczku tym znajduję się cała masa atrakcji, z którzy skorzystać mogą dzieci, nastolatkowie czy dorośli. Wszystko za sprawą jej wspaniałej lokalizacji. Znajduję się w na paśmie górskim Sudety, graniczy również z Parkiem Narodowym Gór Stołowych. Co więcej leży bardzo blisko innej turystycznej miejscowości o nazwie Zieleniec, w którym znajdują się słynne na całą Polskę stoki narciarskie dla najmłodszych.

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Kudowie

kudowa zdrój - atrakcje dla najmłodszychNie jest to jedyna atrakcja, z której skorzystać mogą młodzi, początkujący turyści. Główną rozrywką dla najmłodszych, jest Dolina Sportów Zimowych o nazwie “Pod Świnim Grzbietem”. Znajduję się tam ponad dwadzieścia wyciągów i trzydzieści zjazdowych tras narciarskich. Ponad połowa z nich jest przygotowana specjalnie pod małe dzieci,  opinii rodziców wynika, że czują, że ich dzieci są na tych stokach narciarskich całkowicie bezpieczne. Trasy narciarskie charakteryzują się również dużą różnorodnością, co może zapewnić brak nudy u dzieci na długie godziny. Eventem, organizowanym specjalnie dla najmłodszych są zjazdy ze stoku na śnieżnych pontonach, które z biegiem czasu okazały się prawdziwą rewelacją. Co ciekawe, nie korzystają z nich tylko dzieci a również dorośli, którzy bardzo pozytywnie wypowiadają się o tym pomyśle. To co jest bardzo chwalone przez dzieci, i zapewniające im ciągłą zabawę, są wyciągi, które pozwalają na przejechanie całego stoku i wjazd na samą górę, celem kolejnego zjechania, bez zdejmowania nart. Jeżeli chodzi o Dolinę Sportów Zimowych “Pod Świnim Grzbietem”, to ich maksyma brzmi: Kudowa Zdrój – atrakcje dla najmłodszych. Niestety jest też wiele ciekawych atrakcji, na które wybranie się z dzieckiem nie jest najlepszą decyzją. Jedną z taką atrakcji jest bezsprzecznie Kaplica Czaszek. Jest to kaplica, której podłoga, sufit, i wszystkie ściany pokryte są ludzkimi czaszkami, poległych żołnierzy  z pierwszej wojny światowej.

Dolina Sportów Zimowych nie jest oczywiście jedyną atrakcja dla najmłodszych, należą do nich oczywiście również wspinaczki po górach. Choć główny Szczyt gór Kudowy Szczeliniec jest wyjątkowo niebezpieczną górą, na którą bez odpowiedniego wyposażenia a co ważniejsze doświadczenia lepiej nie wchodzić, tak jest wiele ścieżek specjalnie zrobionych dla rodzin z małymi dziećmi. Idąc tymi ścieżkami obejrzeć możemy malowniczy krajobraz pełen nieprzebytych lasów, samotnych szczytów górskich i tajemniczych skalnych labiryntów.