24 października, 2018 Zdrowie i dieta 0

Jeżeli mamy problemy z włosami i nie możemy sobie poradzić z ich wypadaniem, to niezwłocznie należy poszukać specjalistycznej pomocy. Każda zdrowa osoba, gubi dziennie około stu włosów, a mamy ich na głowie aż kilka milionów, więc taka strata jest niczym nadzwyczajnym.

Kiedy się udać na badania do trychologa?  

badanie trychologiczneKiedy przy każdym szczotkowaniu włosów, zauważamy pełno całych i połamanych włosów na szczotce, lub grzebieniu, oznacza to, że czegoś brakuje naszemu organizmowi, albo walczy z jakąś chorobą. Na stan włosów wpływa wiele czynników, z których najważniejsza jest właściwa dieta bogata w owoce, warzywa i nabiał. Aby je wzmocnić, należy zwiększyć spożycie cynku, białka i beta – karotenu, bo one odpowiadają za porost nowych i silnych włosów. Badanie trychologiczne polega na ocenie stanu włosów i skóry głowy specjalną kamerą, która ma funkcję wielokrotnego powiększania. Często występowanie łupieżu powoduje wypadanie włosów, gdyż przykleja się on do skóry głowy i nie pozwala jej oddychać, a przy okazji uniemożliwia porost nowych włosów. Także wiele chorób może powodować taką reakcję naszego organizmu i wtedy wizyta  trychologa powinna być połączona z wizytą u lekarza rodzinnego, a nawet dermatologa. Gabinety trychologczne są połączone z salonami kosmetycznymi, albo są częścią dużej, specjalistycznej przychodni zajmującej się wielopłaszczyznową pielęgnacją włosów. Nasze włosy na bardzo wrażliwe na czynniki atmosferyczne i na stres, który może powodować nawet łysienie plackowate.

Z wypadaniem włosów zmagają się panie i panowie w równym stopniu, choć u mężczyzn jest to często związane z poziomem testosteronu. Na wizytę w gabinecie możemy się umówić osobiście, albo telefonicznie, a badania są przeprowadzane na Fundusz zdrowia, albo odpłatnie.