25 lutego, 2020 Rośliny / zwierzęta 0

Często zdarza się tak, że w całym gąszczu wyboru jaki oferuje nam rynek zoologiczny nie możemy się zdecydować na jeden konkretny artykuł dla naszego czworonożnego przyjaciela. Rynek zoologiczne jest tak wielki, że niekiedy porównywany jest do do tego produkującego wyroby dla dzieci. Czasem wybór jest naprawdę ciężki, najpierw musimy obmyślać wszystkie kategorię, z których będziemy potrzebować rzeczy dla pieska.

Akcesoria i BARF dla piesków

barf dla psaGeneralnie wszystkich rzeczy jest nieskończenie wiele i ciągle wymyślane są one, tak aby zadowolić każdego właściciela i spełnić oczekiwania czworonożnych konsumentów. Jakie rzeczy będą dla nasz niezbędne na samym początku – musimy zakupić co najmniej trzy miski dla psa. Dwie mogą okazać się niewystarczające. Dodatkowo dobre i dopasowane legowisko dla naszego pupila, nawet wtedy gdy może one korzystać ze wszystkich sof i łózek. Na pewno musimy zakpić smycz, obrożę oraz szelki, najlepiej takie, które możemy przy okazji używać w samochodzie w formie pasów bezpieczeństwa dla naszego czworonożnego kompana. Następną kwestią jest odpowiednie żywienie psa, co jest niezmiernie ważne. Posiłek psa odbija się zawsze na jego zdrowiu, tak samo jak w przypadku ludzi, dlatego też musimy wybierać najlepsze i zdrowe produkty dla naszego zwierzaka. Na rynku dostępne są specjalistyczne karmy dla psów w formie suchej, mokrej lub pół wilgotnej. Karmy są wersją żywienia zwierząt wysoko przetworzono, co niekoniecznie jest najzdrowsze dla zwierząt. Lepszą alternatywą będzie własnoręczne przygotowywanie posiłków dla psów. W tym celu mamy dwie opcje. Pierwsza z nich polega na gotowaniu dla psa posiłków. Można gotować na parze, w wodzie lub piec w piekarniku. Ostatnia opcja to barf dla psa, który będzie najbardziej zbliżoną formą żywienia do naturalnej. W środowisku naturalnym, najbliższy kuzyn psa domowego odżywia się w podobny sposób. W przypadku wyboru tej diety kupujemy surowe mięso dla psa. Zakupu najlepiej jest dokonać w sklepach z żywnością przeznaczoną dla ludzi.

Posiłki dla psa muszą być odpowiednio przygotowane, liczą się proporcje zawartych w nich składników. Powinny one składać się z surowego mięsa, którego będzie 80% w posiłku oraz produktów pochodzenia roślinnego, czyli warzyw i owoców, których powinno być 20%.