7 grudnia, 2018 Sport i Fitness 0

Chyba każde dziecko marzy o własnym rowerku, jak tylko opanuje technikę chodzenia, siadania i biegania. To kolejny etap w rozwoju każdego dziecka ciekawego świata. Najpierw dziecko jeździ na rowerku biegowym, który nie posiada pedałów i maluch odpycha się na nim nóżkami, a potem zaczyna naukę na rowerku czterokołowym.

Jak wygląda Racer Kross dla dziecka? 

bezpieczny kross racer dla dzieciPierwsze przejechane metry na rowerze mogą być trudne dla dziecka, bo to nauka równowagi. Na biegowym dziecko ma cały czas stopy na ziemi, więc się nie przewróci, na czterech kółkach na stabilne podparcie, a na dwóch musi zdać się na siebie. Bezpieczny Kross Racer dla dzieci jest wysokiej klasy modelem z licznymi zabezpieczeniami. Jego rama wykonana jest z lekkiego aluminium, które wytrzymuje nacisk nawet trzydziestu kilogramów. Kierownica jest doskonale wyprofilowana, aby dziecko mogło łatwo do niej sięgać. Po bokach ma nałożone specjalne gumowe uchwyty, które zabezpieczają przed ześlizgnięciem się dłoni z kierownicy. Dla najmłodszych dzieci, hamulec jest uaktywniany przy przekręceniu pedałów w przeciwnym kierunku jazdy, a dla starszych maluchów, są już klasyczne, tarczowe hamulce, które znacznie zmniejszają drogę hamowania. Łańcuch jest chroniony specjalną osłoną, która nie dopuszcza dostania się do środka kamyków, czy piasku mogącego wpłynąć na jakość jazdy. Najmniejsze rowery posiadają dokręcane tylne, dwa koła boczne, które służą do nauki jazdy na rowerze. P paru lekcjach, kiedy dziecko nabierze pewności, kółka można odkręcić. Dziecięce rowery są najczęściej w wersji damki, gdyż na takich łatwiej się jeździ maluchom. Rowerki Kross z serii Racer mogą być wyposażone w przednią lapmkę ledową i tylną czerwoną, oraz miejsce na bidon. Każdy model na szprychach kół, posiada małe elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność dziecka po zmroku. Oczywiście niezbędnym elementem z punktu widzenia dziecka, jest dzwonek zamontowany na kierownicy.

Rowerki dla dzieci możemy kupić w większości sklepów rowerowych. Dokonując zakupu najlepiej się udać na niego z dzieckiem, żeby mogło ono sprawdzić, czy jego wielkość odpowiada jego wzrostowi i czy będzie dany model dobry dla niego. Wybór koloru roweru zależy od płci u upodobań, gdyż firma Kross udostępniła je w kolorze czerwonym, niebieskim, różowym i żółtym.