23 stycznia, 2019 Produkcja i przemysł 0

Bardzo łatwo zauważyć rosnącą tendencję do tego, że większość osób, które posiada własny dom z ogrodem na terenach podmiejskich, wykonuje ogrodzenie wokół swojej całej działki. Posiadanie ogrodzenia jest bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu nikt niepowołany nie wejdzie na naszą działkę, w momencie gdy zamkniemy bramę.

Jaką bramę wybrać?

Rolki do bramNa rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów bram ogrodzeniowych. Z łatwością możemy wyróżnić bramy dwuskrzydłowe otwierane automatycznie, bramy dwuskrzydłowe tradycyjne, bramy jednoskrzydłowe, a także bramy przesuwne. Najciekawszym z wymienionych rodzajów bram, bezwątpienia jest brama przesuwna. Otwierając taką bramę, rozsuwamy ją wzdłuż ogrodzenia, dzięki temu nawet jeśli brama jest otwarta, to nie zajmuje dużo miejsca. Kolejną zaletą takiej bramy jest to, że nie zamknie się ona nam samoczynnie, pod naporem wiatru w czasie gdy będziemy przez nią przejeżdżać samochodem. Bramka przesuwa się na tak zwanych rolkach. Rolki do bram umożliwiają łatwe przesunięcie bramy. Rolki wykonane są z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że rolki będą się świetnie sprawować przez conajmniej kilkanaście lat, bez potrzeby przeprowadzania żadnych napraw. Dobrej klasy rolki do bram wytrzymują nacisk nawet do siedmiuset kilogramów obciążenia. Każda rolka wyposażona jest w łożyska kulkowe, dzięki temu otwieranie i zamykanie bramy, która waży kilkadziesiąt kilogramów nie wymaga użycia dużej siły.

Jednym z miejsc, gdzie możemy kupić takie rolki jest internet. Ceny rynkowe rolek są bardzo różne, wahają się mniej więcej od siedemdziesięciu do trzystu złotych za jeden zestaw. Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi. Na zakupione rolki dostajemy kilkuletnią gwarancję producenta.