18 sierpnia, 2020 Zakupy i sklepy 0

W każdym sklepie lub punkcie handlowym, u lekarza czy w taksówce – wszędzie używa się dzisiaj kas fiskalnych, w których zapisuje się dane o sprzedaży produktów lub usług. Każdy klient musi otrzymać na zakupiony towar odpowiednie pokwitowanie, czyli paragon fiskalny. Zgodnie z prawem w momencie, w którym kasa odmawia posłuszeństwa, nie można prowadzić sprzedaży. Dlatego warto zawsze mieć jakąś kasę zapasową. Serwisowaniem tych urządzeń zajmują się firmy, które najczęściej również je sprzedają.

Warto wykupić pakiet serwisowy dla kasy fiskalnej

serwis kas fiskalnych wrocławKiedy zakłada się działalność gospodarczą, która wymaga rejestrowania sprzedaży przy pomocy kasy, to trzeba takie urządzenie zakupić od razu. Nie można z tym zwlekać, bo nie można rozpocząć sprzedaży bez kasy fiskalnej jeśli podlega się obowiązkowi fiskalizacji sprzedaży. Urządzenia te kupuje się w firmach, które zajmują się ich sprzedażą. Na zakup kasy można otrzymać dofinansowanie z urzędu podatkowego, ale o szczegóły warto dopytać we właściwym dla miejsca prowadzenia działalności urzędzie. Kupując kasę nie można zapominać o tym, żeby zapewnić sobie ciągłość jej funkcjonowania. Dlatego bardzo ważne jest, żeby od razu do zakupu zdecydować się na jakiś abonamentowy serwis kas fiskalnych Wrocław jest miastem, w którym wiele firm takie abonamenty serwisowe oferuje. I o co chodzi z takim abonamentem? Płaci się za to, że w razie awarii kasy będzie ona przywrócona do sprawności w ciągu przykładowo trzech godzin. Jeśli nie uda się jej naprawić to możemy otrzymać kasę zastępczą, która umożliwi Nam prowadzenie dalszej sprzedaży. Takie usługi serwisowe świadczone są przez firmy, które zajmują się sprzedażą kas i ich fiskalizacją. A do zakupionej kasy zostajemy zupełnie nieodpłatnie przeszkoleni do jej użytkowania. W większości przypadków jest to jednodniowe szkolenie w firmie, która sprzedaje nam urządzenie.

Prowadząc sprzedaż rejestrowaną na kasie fiskalnej bardzo ważne jest to, żeby nie musieć takiej sprzedaży zawieszać. Całodobowy serwis kas przydatny jest szczególnie w sklepach, które działają przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zamiast kupować dodatkowe kasy zapasowe lepiej skorzystać z abonamentu na usługi serwisowe. To niewielki koszt, ale mamy dzięki temu pewność, że sprzedawać możemy na okrągło.