6 lutego, 2019 Kosmetyka samochodowa 0

Silniki wysokoprężne najnowszej generacji są w większości wyposażone w koło zamachowe o podwójnej masie. System ten opiera się na dwóch tarczach zamiast jednej, aby łatwiej absorbować wstrząsy spowodowane przez przekładnię. Tarcze są połączone sprężynami, aby amortyzować wstrząsy.

Nowoczesne koła dwumasowe – kiedy wymagają regeneracji?

regeneracja dwumasy cenaW ostatnich latach eliminuje się potrzebę użycia prostego koła zamachowego, które ważyłoby znacznie więcej, aby wspierać moc i osiągi nowych silników Diesla. Koło zamachowe jest mechaniczną częścią w kształcie tarczy umieszczoną pomiędzy silnikiem a sprzęgłem, aby zapewnić amortyzację między nimi. Ponadto ma również na celu regulację i stabilizację obrotu silnika, aby zmniejszyć wstrząsy spowodowane przez cylindry. Obecność zębów wokół tarczy umożliwia również bieg rozrusznika, a tym samym napęd silnika podczas rozruchu. Ogólnie, identyfikacja uszkodzonego koła zamachowego nie musi być oczywista. Kilka symptomów może jednak wskazywać na problem na poziomie dwumasy lub sprzęgła. Silne wibracje w silniku i pedale sprzęgła, trudne przejście biegów powodujące wstrząsy oraz niepokojące dźwięki podczas korzystania z pedału sprzęgła. Te znaki mogą być trudne do zinterpretowania i można je porównać do objawów wadliwego sprzęgła. „Regeneracja dwumasy cena” to popularna fraza w wyszukiwarkach. Jest to spowodowane licznymi problemami z tym podzespołem samochodu. Często naprawa wiąże się z wysokimi kosztami, ponieważ dodatkowo należy wymienić elementy sprzęgła i inne.

Niska cena aut używanych wpływa na ich popularność wśród potencjalnych kupców. Nie każdy jednak łączy ten fakt z dużym prawdopodobieństwem wizyt w warsztatach mechanicznych. Niektóre elementy należy wymieniać z powodu naturalnej eksploatacji, lecz cena niektórych napraw jest nieopłacalna w stosunku do wartości auta.