14 października, 2018 Zakupy i sklepy 0

Od wieków wiadomo, że kamienie szlachetne i półszlachetne posiadają wiele niezwykłych właściwości. Rubiny patronują miłości i leczą choroby serca, akwamaryny pomagają uwierzyć w siebie, jadeity wspomagają odporność i zwalczanie schorzeń układu oddechowego. Typowo polskim minerałem o właściwościach stymulująco-uzdrawiających jest krzemień, którego najpiękniejsze okazy są coraz chętniej wykorzystywane w zdobnictwie i sztukach jubilerskich. 

Krzemienie pasiaste – piękno za rozsądną cenę

Krzemieńkrzemień pasiasty cena, a dokładnie jego niezwykła odmiana, czyli krzemień pasiasty – zwany jest inaczej kamieniem dobrych myśli i optymizmu. Noszony jako amulet przyciąga pozytywną energię, daje siłę, pomaga mierzyć się z przeciwnościami losu i łatwo je pokonywać. Uważany przez naszych przodków za talizman bogactwa – do dziś cieszy się poczesnym miejscem w wielu domach. Jako minerał opiekuńczy często zdobi stylizacje znanych postaci sztuki i rozrywki. Oprócz niezwykłej aury, którą tworzy, istotna jest także jego strona wizualna. Koncentryczne poukładane pasy, falujące i zbiegające się lub rozbiegające na poziomie szerokości w różne strony to charakterystyczny rys rozpoznawczy tego kamienia. Dodatkowo nadzwyczajna, utrzymana w odcieniach ziemi kolorystyka – szaro-beżowo-brązowo-biało-żółto-czarna, daje minerałowi oraz wykonanym z niego przedmiotom niezwykle szlachetny charakter. Krzemień pasiasty cena którego nie jest wygórowana w porównaniu do cen innych kamieni ozdobnych – stanowi gustowny i niezwykle ozdobny materiał odpowiedni do wykonywania drobnych przedmiotów o charakterze dekoracyjnym. Minerał najlepiej sprawdza się jednak w roli tworzywa do szykownej biżuterii. Znakomity jako „oczko” pierścionka czy koral do naszyjnika – inspiruje ciekawe rozwiązania z udziałem metalowych półfabrykatów.

Krzemienie to wyjątkowe minerały o wielu właściwościach. Docenione w przemyśle zdobniczym pozwalają nosić się jako niezwykła ozdoba do wielu stylizacji. Ich przepiękny koloryt sprzyja podkreśleniu elegancji i szyku ubrań, a także momentu, na który ich założenie zostało wybrane. Krzemienie to także dobroczynne amulety, które swojego właściciela potrafią obdarować sprzyjającą aurą, zdrowiem i szczęściem. Doceniane wiele wieków temu – odzyskują swoją popularność.