16 marca, 2020 Piękno i zdrowie 0

Leczenie uzależnień jest trudnym zadaniem dla osób których dotknęła choroba. W większości przypadków ciężko samemu poradzić sobie z wyniszczającym nas problemem. Z tego tez względu o pomoc w walce należy poprosić najbliższych oraz skorzystać z pomocy specjalisty. Jest to niezbędny krok w walce o normalne, pozbawione nałogu życie. 

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – czy warto?

prywatny ośrodek uzależnieńDecydując się na wybór ośrodka, który będzie w stanie pomóc nam z uzależnieniem mamy do wyboru właściwie dwie opcje. Pierwszym z nich jest wybór placówki która zajmuje się leczeniem odwykowym w naszej okolicy całkowicie za darmo. Jest ona finansowana ze środków NFZ. Jednak jej największym minusem jest duża liczba zgłaszających się pacjentów. Z tego też względu grupy terapeutyczne są bardzo liczne, możemy wiec zapomnieć o indywidualnym podejściu do pacjenta. Zdecydowanie więcej korzyści przyniesie nam prywatny ośrodek uzależnień, którego koszty musimy niestety pokryć z własnej kieszeni. Jest to jednak jedyny minus tego typu ośrodków. Zazwyczaj zlokalizowane są one na obszarze oddalonym od większych skupisk ludzi. Takie położenie pozwala na wyciszenie, które jest bardzo ważne w procesie leczenia uzależnionego. Podejście do pacjentów jest bardzo indywidualne. Nie ma mowy o licznych spotkaniach grupowych, podczas których połowa nie bedzie w stanie zabrać głosu. Niewielkie grupy pacjentów, pozwalaja na prywatność oraz dyskrecję. Wiele osób uzależnionych wstydzi się bowiem swojego zniewalającego nałogu. Ze względu na prywatny charakter placówki posiadają więcej pieniędzy na wyposażenie medyczne. 

Pacjenci w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień nie muszą czekać długimi godzinami na kontakt z terapeutą czy psychologiem. Jest to z pewnością duża przewaga nad placówkami publicznymi. Zapewniają one również indywidualny program dostosowany do różnego rodzaju uzależnień, nawet tych behawioralnych jak na przykład zakupoholizm.