18 września, 2019 Usługi 0

Chcąc sobie poprawić jakość życia oraz pracować nad swoim charakterem, a także umiejętnościami zarządzania czasem posługujemy się różnymi technikami. Chodzimy na terapie psychologiczne oraz korzystamy z ćwiczeń jogi. Kluczem do sukcesu jednak jest trening uważności, który jest nowością, jeśli chodzi o ćwiczenia pozwalające na nabywanie nowych umiejętności, które mogą się przydać zarówno w życiu codziennym, jak i w poprawnym nawiązywaniu relacji.

Trening uważności mindfulness i jego zalety

trening uważności w WarszawieGłówną istota tego treningu uważności jest poznanie samego siebie przez mało skomplikowane ćwiczenia pozwalające nam dogłębniej przeżywać uczucia oraz bodźce wywołane daną czynnością. Poznanie samego siebie jest ważne w procesie ustalania hierarchii własnych wartości, a oprócz tego jest to ważne w odróżnieniu dobra i zła i lepszym podejmowaniu decyzji. Trening uważności w Warszawie odbywa się przy pomocy dobrych instruktorów, którzy pokażą, jakie ćwiczenia możemy samodzielnie wykonywać, abyśmy stali się bardziej wydajnymi ludźmi. Trening uważności jest przydatny w walce ze stresem, który to utrudnia nasze życie codzienne dają c powody do zmartwień. Pomaga stać się bardziej opanowanym poprzez umiejętność logicznego myślenia. W związku z tym, że ludzie często zajmują się niepotrzebnymi rzeczami, nie mają czasu na bardzo ważne sprawy. Trening uważności pozwala na to, abyśmy mogli lepiej poznać rzeczy, na które tracimy czas. Są to reakcje nabyte, które warto eliminować. Jesteśmy więc wtedy bardziej szczęśliwsi i nie mamy wielu problemów. Mindfulness pomaga nam się odstresować, a przy tym zwiększa relaksację umysłową człowieka. Człowiek czuje wolność oraz spokój. Dzięki tym technikom możemy lepiej spać, lepiej się dogadujemy z ludźmi i mamy większy dystans do świata. Zwiększa się nasza efektywność, a co za tym idzie, mamy lepsze życie poprzez osiąganie wielu sukcesów. Jest więc to dobry trening dla karierowiczów, pracoholików oraz biznesmenów, którzy chcą coś osiągnąć, a jednocześnie pragną również czasu dla siebie. Dzięki metodzie mindfulness mamy pozytywniejsze nastawienie do życia, lepsze kontakty z ludźmi, nie denerwujemy się i nie jesteśmy agresywni.

Poprawia się nasza samoocena i pewność siebie. Czujemy się ludźmi bardziej świadomymi i wartościowymi. Oprócz tego trening uważności wpływa również na nasze ciało fizyczne. Niejednokrotnie jest to technika pozwalająca kontrolować ból. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadomie reagować na bodźce fizyczne i wiemy o tym, że będzie to skuteczne. należy więc nabrać zaufania do tej metody, która przyczyni się do poprawy naszego życia.