30 stycznia, 2020 Rolnictwo i hodowla 0

By nasze plony były dobre i przyniosły nam oczekiwaną zapłatę za nie, musimy zainwestować w pola uprawne. Jest to bardzo ważne, gdyż nie wszędzie mamy glebę, która będzie idealna. Z tego też względu musimy utrzymać neutralne pH gleby, co jest możliwe, gdy tylko użyjemy wapiennych nawozów. Często wybieramy nawozy w granulacie, gdyż substancje aktywne mają zdecydowanie dłuższe działanie bez względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Dobre wapniowe nawozy dadzą nam wysokie plony 

dobry nawóz wapniowy granulowanyNawóz wapienny najlepiej rozsypać na jesień, by na wiosnę można było zasiać uprawy. Jeśli chodzi o taki produkt, jak dobry nawóz wapniowy granulowany, to warto wiedzieć, że producenci każdego roku wprowadzają na rynek coraz lepsze produkty służące uprawie roślin, z których powinniśmy śmiało korzystać. Nawóz wapniowy jest nawozem naturalnym, pochodzącym ze skały wapiennej. Z tego też względu nie ma on żadnych sztucznych składników, które dostawałyby się do naszych warzyw, czy zbóż. Nadto, jest on bezpieczny dla naszego środowiska. Nawóz ten jest bardzo wydajny z uwagi na jego granulowaną postać. Doskonale usuwa on kwaśność gleby, której nie tolerują żadne rośliny. Kwaśna gleba nigdy nie da nam dobrych upraw. Wapniowe nawozy zawsze kupujemy w takiej ilości, jaka jest nam potrzebna i możemy rozsypać go raz na rok. Wszystko dzięki temu, że granulki wolno się rozpuszczają i efekt ich działania jest o wiele dłuższy, niż w przypadku nawozów w formie sproszkowanej. Warto mieć tez na uwadze okoliczność, iż nawozy wapniowe stosowane są także w sadownictwie, czy uprawach winorośli, gdyż są one dobrze tolerowane przez rośliny kilkuletnie, które również nie tolerują kwaśnej gleby. Gdy nie zadbamy o neutralne pH gleby, nigdy nie będziemy mieć dobrych upraw, co doskonale wiedzą wszyscy rolnicy dbający o rozwój roślin bez konieczności używania sztucznych nawozów, które nie są stosowane w uprawach ekologicznych.

Tylko naturalne nawozy wapniowe idealnie odkwaszą glebę na polach uprawnych. Są one bezpieczne nie tylko dla naszych upraw, ale też i dla środowiska. Nawóz tworzony jest bowiem z naturalnej skały wapiennej, która jest jego głównym składników. Dzięki temu do naszych plonów nigdy nie dostaną się sztuczne substancje zawarte w innych nawozów. Warto też wybrać nawóz granulowany, który ma dłuższy efekt działania niż nawozy sypane w postaci proszku.