21 marca, 2019 Podróże i sport 0

Wraz ze znajomymi postanowiliśmy w tym roku spędzić wspólnie urlop. Udało nam się wygospodarować te kilka wolnych dni, jedynie zostało nam podjąć decyzję o miejscu, w które pojedziemy. Mieliśmy kilka pomysłów, a ostatecznie zdecydowaliśmy się na Mazury. To przepiękny region, a nie wszyscy mieliśmy już okazję się tam wybrać. Już kilka tygodni przed wyjazdem nie mogliśmy się doczekać – czekała nas świetna zabawa w bardzo urokliwej okolicy.

Wynajem łodzi na mazurskich jeziorach

czarter łodzi na mazurachBardzo się cieszyłem, kiedy nastał w końcu weekend, w którym wyruszyliśmy na naszą wycieczkę. Postanowiliśmy pojechać pociągiem, ponieważ takie rozwiązanie wydało nam się wygodniejsze dla siedmiu osób niż jazda na dwa samochody. Na miejscu wszyscy byliśmy zachwyceni okolicą – uwielbiam spędzać wolny czas nad wodą. Zdecydowaliśmy się nie wynajmować żadnych pokoi w hotelu, ponieważ mieliśmy o wiele lepszy pomysł – czarter łodzi na mazurach. Bardzo wiele jachtów jest bowiem wyposażonych w kabiny sypialniane oraz oczywiście łazienki, dzięki czemu można spędzić na nich kilka dni bez przerwy w bardzo komfortowych warunkach. Dosyć długą chwilę zastanawialiśmy się nad wyborem łodzi, ponieważ chcieliśmy wynająć jakiś nieduży model. Takie są najbardziej zwrotne, a zależało nam na naszym bezpieczeństwie podczas rejsu. Chociaż jeden z moich przyjaciół ma patent żeglarski, zdecydowaliśmy się na wynajęcie jachtu, który jest dostępny nawet bez takich uprawnień. Przeszliśmy szybciutki kurs z zachowywania się podczas pływania takim sprzętem po jeziorze, na którym można napotkać wiele różnorodnych łodzi. Wybrany przez nas model miał kilka sypialni, które były o wiele bardziej wygodne, niż się spodziewałem. Zabraliśmy swoje zapasy jedzenia na pokład i wyruszyliśmy w rejs po mazurskich jeziorach.

Sterowanie jachtem było dla mnie wspaniałą przygodą, nigdy wcześniej nie miałem takiej możliwości. Część czasu spędziliśmy na opalaniu się leżąc na pokładzie, ponieważ pogoda nam wyjątkowo dopisała. Mazurskie jeziora to niezwykle malownicza okolica, którą najlepiej jest podziwiać z pokładu jakiejś łodzi motorowej. Z pewnością kiedyś powtórzymy taki wyjazd z przyjaciółmi, bo bardzo się nam podobał rejs jachtem. Myślę, że wybiorę się tam również ze swoją rodziną – pływanie łodzią z pewnością spodoba się także dzieciom.