28 października, 2018 Dom i Ogród 0

 

Grille elektryczne różnią się od starego grilla węglowego i są zdecydowanie lepsze. Dodatkowo są grillami bezpiecznymi i możemy ich używać nawet w obecności dzieci. Warto jednak wtedy pomyśleć o zakupie elektrycznego grilla wraz z pokrywą. Grill elektryczny nie wymaga żadnego węgla do rozpalenia, a także bardzo szybko się rozgrzewa do odpowiedniej temperatury, która umożliwia nam szybkie przygotowywanie nawet najbardziej wymagających potraw.

Jaki wybrać rodzaj grilla Weber?

grill firmy weberGrille możemy podzielić na rodzaje ze względu na powierzchnię grillowania. Najpopularniejszym grillem i najtańszym modelem jest ten z rusztem. Jest to zwykły grill, który posiada grzałki, a nad grzałką umieszczony jest ruszt. Swoim wyglądem najczęściej przypomina węglowy grill tradycyjny, więc powinien być idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie ten sam wygląd. Taki grill posiada bardzo dużą powierzchnię do przygotowywania potraw. Profesjonalny grill firmy Weber posiada regulowany termostat, który umożliwia nam dostosowanie odpowiedniej temperatury. Kolejnym modelem grilla elektrycznego jestem z płytą grzewczą. Najczęściej płyta jest powłoką teflonową albo ceramiczną. W przeciwieństwie do najtańszego grilla z rusztem tutaj tłuszcz nie wpływa bezpośrednio na grzałkę, a za pomocą specjalnych rynienek zbierany jest do odbiornika ociekowego. Takie rozwiązanie sprawia, że jest to obecnie jeden z najlepszych modeli grillu elektrycznych, ponieważ jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Płytkę grzewczą możemy w bardzo prosty sposób zdemontować oraz całe urządzenie umyć. Taki model możemy zakupić bardzo dużą powierzchnię do bigowania i jest to rozwiązanie na domowe imprezy rodzinne, ale także dla przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne. Grilla wielofunkcyjne Możemy również zamówić w okrągłym kształcie albo też w kształcie prostokąta lub kwadratu.

Kiedy chcemy grillować potrawy w naszym domu to najlepiej wybrać urządzenie niewielkich rozmiarów. Dobrze jest przygotowywać potrawy w grillu zamykanym, dzięki czemu będziemy chronieni przed ciepłem wydobywający się z grilla, a także pryskającym tłuszczem. Do ogrodu najlepiej wybrać się dużego grilla stołowego, który idealnie nadaje się do organizowania imprez domowych. Będziemy mogli dla wszystkich gości i w krótkim czasie przygotować potrawy.