9 lutego, 2019 Edukacja / Szkolenia 0

Coraz częściej stosowane w przemyśle, to słowo odnosi się do nauki, która bada skórę głowy i włókna włosów w celu identyfikacji i leczenia różnych warunków, które mogą zmienić ich stan. W prostych słowach, tricholog jest ekspertem w dziedzinie zdrowia włosów. Od greckiego tricho, co oznacza włosy i logikę, która odnosi się do nauki, trychologia jest nadal nieznanym obszarem, który znajduje się na skrzyżowaniu dermatologii i kosmetologii.

Co oferują szkolenia trychologiczne?

trychologia kursSzkolenia w tej dziedzinie mają na celu wprowadzenie do badań nad włosami, szkoły oferują uczestnikom wiedzę na temat włosów, łysienia, ceramidów, chorób skóry głowy i nie tylko. Uczestnicy kursów trychologicznych są zaznajamiani z tematami takimi jak anatomia skóry głowy, choroby skóry głowy, definicje patologiczne, leczenie patologiczne, materiały, wyposażenie oraz badania, a także procedury i praktyki stosowane w codziennej pracy trychologa. Plan nauki obejmuje zwykle moduły szkoleniowe dotyczące przedmiotów medyczno-naukowych, technik i systemów badawczych, najnowocześniejszych metod leczenia kosmetycznego, produktów i maszyn do pielęgnacji włosów i skóry. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Trychologia kurs jest cenionym doświadczeniem. Niejednokrotnie takie szkolenia przechodzą fryzjerzy oraz kosmetyczki po to, aby bardziej kompleksowo zadbać o swoich podopiecznych, którzy potrzebują pomocy nie tylko z poprawą wyglądu, ale także poprawą zdrowia włosów. Trychologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z włosami i skórą głowy. Oprócz zbadania dokładnej historii i badania fizykalnego przeprowadzane są szczegółowe badania instrumentalne, takie jak trychogram, który pozwala na analizę korzeni włosów, badanie łodygi w celu obserwacji morfologicznej, komputerową wideodermatoskopię, biopsję skóry i na fotografię globalna do kontroli patologii i skuteczności terapii w czasie.

Szkolenia z zakresu trychologia powstały dla tych, którzy chcą dbać o włosy i skórę swoich klientów. Po jednym z kursów szkoleniowych z zakresu trychologii  każdy z uczestników uczy się rozpoznawać i rozumieć najczęstsze problemy z włosami, zrozumieć, jak wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązania interwencyjne i zdobywa niezbędną wiedzę, aby doradzać swoim klientom produkty i zabiegi poprawiające stan włosów.