6 lipca, 2020 Sport i Rekreacja 0

 

Pamiętam jak jako mała dziewczynka jeździłam z moimi rodzicami co sobotę do stadniny. Znajomy moich rodziców prowadził ją wraz ze swoją żoną. Uwielbiałam jeździć na kucykach. Obiecałam sobie, że jak będę dorosła to będę przyjeżdżała do tej stadniny i będę pomagała przy tych koniach przez co będę mogła jeździć na nich codziennie do woli. Nigdy nie mogłam doczekać się początku weekendu, żebym mogła pojechać do stadniny i pojeździć na moim kucyku. Wybrałam go jeszcze jako mała dziewczynka nazwałam Kasztanka i była tylko moja.  

Jak wykorzystywane są bryczesy do jazdy konnej?

bryczesy do jazdy konnejKiedy dorosłam zaczęłam na początku pomagać w stadninie moich przyszywanych cioci i wujka. Zajmowałam się czyszczeniem koni, sprzątaniem w ich boksach, karmieniem, wymianą wody. Ogólną pielęgnacją moich podopiecznych. Później podjęłam pracę w stadninie i patrzyłam jak moja Kasztanka rośnie razem ze mną. Zaczęłam coraz więcej jeździć mój przyrodni wujek Karol zaproponował, żebym poszukała w biurze dobre bryczesy do jazdy konnej przez co będzie mi się wygodniej jeździło i miał rację, było o wiele lepiej, niż w jeansach, w których na co dzień pracowałam, Po powrocie do domu włączyłam komputer i zaczęłam czytać czym w ogóle są bryczesy do jazdy konnej. Dowiedziałam się, że są to specjalne spodnie do jazdy konnej, nieograniczające ruchów przez to, że nie mają szwów na wewnętrznej stronie nogawek czyli od strony siodła. Spodnie te posiadają także leje czyli specjalne wzmocnienia. Mogą być to leje kolanowe czyli wzmocnienia po wewnętrznej stronie kolan, a także leje pełne, leje czyli wzmocnienia na łydkach, wewnętrznej stronie  ud, jak i na tyłku jeźdźca. Wiedziałam, że jazda konna to jest to co chcę robić w życiu dlatego zamówiłam swoje własne bryczesy do jazdy konnej, dzięki nim jazdy na mojej klaczy Kasztance były jeszcze bardziej przyjemne. Wraz z moją klaczą kasztanką zaczęłyśmy wygrywać zawody w jeździe konnej.

Polecam te spodnie wszystkim, którzy tak jak ja lubią jazdę konną, albo pracują z tymi cudownymi zwierzętami. Spodnie te ze względu na sposób w jaki zostały wykonane, jak również materiał, z którego zostały uszyte znacznie ułatwiają jazdę przez co staję się ona jeszcze bardziej przyjemna. Te spodnie są idealne nie tylko dla zawodowych jeźdźców, ale także dla amatorów czy początkujących jeźdźców.  Spodnie do jazdy konnej mogą być dopasowane do nogi jeźdźcy, ale także szerokie i bufiaste co daje jeszcze większą wygodę i komfort podczas jazdy.