4 kwietnia, 2020 Kosmetyka samochodowa 0

Nowy, zadbany pachnący samochód – to marzenie każdego mężczyzny. Z tym pierwszym czasami jest trudno, i nie każdy może sobie na to pozwolić. O pozostałe cechy naszego pojazdu jest już znacznie łatwiej, to już zależy tylko od nas i naszych chęci. Możemy to uzyskać dbając o małe detale, na które wiele osób niestety nie zwraca uwagi. Im bardziej będziemy wytrwali i systematyczni tym dłużej będzie utrzymywał się pożądany efekt.

Dywanik samochodowy – czy to tylko dodatek?

dywaniki samochodowe gumowe passat b5Jednym z takich elementów są dywaniki samochodowe. Może nie wszyscy myślą tak samo, ale postaram się przekazać swój punkt widzenia. Wsiadając do samochodu pierwsze dobre wrażenie może spowodować przyjemny zapach. Czasami potrafi być on delikatnie mówiąc – nie najlepszej jakości. Najczęstszym źródłem nieprzyjemnego zapachu w samochodzie jest wilgoć, najczęściej wnosimy ją do auta na butach, później wsiąka w dywaniki i już tam zostaje. To dotyczy głównie dywaników welurowych, dlatego bardzo dobrą opcją mogą okazać się gumowe. Wybór dywanika gumowego może okazać się bardzo prostym i funkcjonalnym rozwiązaniem eliminującym brzydki zapach z auta. Możemy ich używać cały rok, sprawdzą się zarówno latem jak i zimą. Guma zazwyczaj jest elastyczna i trwała, tu decydującym parametrem jest grubość. Im grubszy dywanik, tym większa odporność na przecieranie się, wahania temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Możemy je dobrać pod konkretny model samochodu, wpisując w wyszukiwarkę internetową np. dywaniki samochodowe gumowe passat b5 wyskakuje nam bardzo dużo wyników. Cenowo wybór też jest dosyć szeroki i atrakcyjny. Jeszcze jedną dodatnią wartością tego rozwiązania jest łatwość utrzymania ich w czystości. Wystarczy sama woda, nie musimy nawet dodawać detergentów, no i oczywiście skoro jest to guma to nam szybko wyschnie.

To małe rzeczy najczęściej tworzą duży efekt. Tak samo funkcjonuję nasz samochód. Nawet tak niepozorna wydawałoby się rzecz jak dywaniki samochodowe mają swoją rolę do spełnienia. Pomagają nam zachować we wnętrzu auta czystość, świeżość i porządek, dodatkowo pomagają eliminować z auta nadmierną wilgoć która często jest przyczyną wielu problemów z samochodem. Dobrze dobrany dywanik poprawia także estetykę wnętrza naszego auta i wpływa na komfort jazdy.