1 lipca, 2019 Dom i Ogród 0

 

Nie ma nic przyjemniejszego w czasie upalnych dni, niż kąpiel w basenie. Sam widok basenu zachęca do skorzystania z niego. Można też nad nim posiedzieć i zażyć chwil relaksując się. Istnieją także sposoby, kiedy w chłodniejsze dni możemy korzystać z kąpieli w basenie, a są to zadaszenia basenowe, które spełniają wiele funkcji.

Rola zadaszeń basenowych

zadaszenia basenoweOdpowiedź na pytanie czym jest jest zadaszenie basenowe zna każdy z nas, gdyż wskazuje na to sama nazwa. Ponadto jest to najlepszy sposób, aby móc zażywać kąpieli przez cały rok. Dach nad basenem okala cały zbiornik,  a więc skutecznie chroni przed różnymi warunkami atmosferycznymi, co za tym idzie wydłuża czas korzystania z basenu nawet o parę miesięcy.Dodatkowym atutem jakie posiadają zadaszenia basenowe, jet to, że sprzyjają utrzymaniu temperatury wody. Tego typu rozwiązanie nad naszym basenem jest rekomendowane w przypadku basenów, w których jest zamontowany system podgrzewania wody. Jeżeli takowe posiadamy możemy cieszyć się kąpielami praktycznie przez cały rok. Dodatkowym atutem zadaszenia jest łatwiejsze utrzymanie czystości, a jednocześnie ograniczenie stosowania  chemii basenowej. W przypadku basenów otwartych, zanieczyszczenia mają nieograniczony dostęp do basenu. Pod wpływem wody bardzo szybko ulegają degradacji i trzeba bardzo często wymieniać wodę. Można temu zaradzić poprzez zastosowanie konstrukcji jakimi są zadaszenia basenowe, które nie dość, że wydłużą okres sprzątania basenu to zapewnią prawie całoroczne kąpiele.

Oprócz wyżej wspomnianych funkcji, które są istotne, zadaszenie basenowe może spełniać funkcje dodatkowego zabezpieczenia. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy dzieci i powinniśmy zadbać o to, by uniemożliwić im dostęp do wody, gdy w pobliżu nie ma osób dorosłych.