5 stycznia, 2020 Imprezy 0

Zawód konsultanta ślubnego kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi przyjęciami, na które wydano miliony i zaproszono setki znamienitych gości. Jednak prawda o tym czym i dla kogo zajmuje się konsultant ślubny jest zupełnie inna. Bo na jego zatrudnienie może pozwolić sobie para, której budżet mieści się wśród średniej kwoty wydawanej na przyjęcia weselne. Sprawdź co możesz zyskać zatrudniając pomocnika w postaci koordynatora ślubnego i czy jest to korzystne rozwiązanie dla ciebie?

Zadania specjalne dla konsultanta ślubnego

konsultant ślubny - KatowiceNajczęściej pomoc konsultanta ślubnego jest niezbędna osobom mieszkającym daleko od miejscowości, w jakiej ma odbyć się uroczystość. Bardzo często na współpracę decydują się osoby żyjące za granicą, którzy zjawiają się w kraju na kilka dni przed ślubem. Dzięki temu osoba znajdująca się na miejscu w ich imieniu podpisuje umowy, prowadzi negocjacje i uzgadnia szczegóły z managerami sal weselnych, dekoratorami i innymi wykonawcami. Dzięki temu wesele może kojarzyć się z najpiękniejszym dniem życia, a nie piekiełkiem przygotowań prowadzonych telefonicznie i zmuszających do brania kolejnych wolnych dni na przylot do rodzinnej miejscowości. Jednak w Polsce konsultant ślubny – Katowice są tu przodownikiem wśród wszystkich miast aglomeracji – najwięcej pracy ma na Śląsku. Wychodzi na to, że Ślązacy są najbardziej zabiegani wśród naszych rodaków i wolą powierzyć organizację ślubu fachowcom. Może to być też wynik znudzenia miejskimi weselami i chęć sięgnięcia po nieszablonowe rozwiązania. Wszak konsultanci ślubni potrafią zrealizować najbardziej szalone pomysły. Dzięki wypracowanym kontaktom z florystkami i firmami wypożyczającymi dekoracje ślubne potrafią znaleźć zarówno salę marzeń, jak i zrealizować marzenia o niecodziennych atrakcjach.

Zatrudnienie konsultanta ślubnego to także najlepsza opcja, jeśli młoda para ma określony budżet i nie chce go przekroczyć przy standardowych założeniach przyjęcia weselnego. Konsultant nie dość, że będzie potrafił realnie ocenić, czy takie przedsięwzięcie ma szansę powodzenia, to będzie pilnować już na początkowym etapie, czy żaden element nie zaburzy założeń początkowych. Ponadto znajomość branży pozwoli na wynegocjowanie okazyjnych rabatów lub bonusów, które pomogą w utrzymaniu kosztorysu w ryzach.