3 listopada, 2018 Wesele 0

Nie cały miesiąc temu pomagałam swoim bardzo bliskim przyjaciołom w organizowaniu ślubu jak i wesela, który miał odbyć się za dokładny rok. Cieszyłam się, że mogę im pomóc, doradzić, skoro sam to ważne wydarzenie mam za sobą. Myślę, że z ich punktu widzenia dobrze mieć kogoś, kto potrafi dać praktyczne rady z własnego doświadczenia.

Dlaczego nie należy ograniczać wodzireja?

wodzirej na wesele z pomorskiegoZarówno Martyna jak i Krzysztof pochodzili z Gdyni, mimo to postanowili, że wesele odbędzie się w swojskiej stodole, którą wyremontowali znajomi ich rodziców i właśnie często tam odbywają się nie tylko wesela, ale również i śluby cywilne. Przyznam szczerze, że początkowo nie podobał mi się ten pomysł, ale nie zamierzałam się wtrącać w decyzje, które musieli sami podjąć. Rozpoczęłam poszukiwania osoby, która rozkręci imprezę, żeby pokazać im później ostateczną listę, na którą powinni zerknąć. Wodzirej na wesele z pomorskiego jest dość często poszukiwany, więc wbrew pozorom nie było to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Ja na swoim weselu co prawda nie miałam osoby, która miałaby na celu rozkręceniem imprezy oraz jej prowadzenia, ale myślę, że w przypadku kiedy nie mamy rozrywkowych gości to warto mieć kogoś takiego, żeby nie martwić się, że na przykład mało ludzi znajduje się na parkiecie. Poza tym to jest tak samo ważny aspekt, jak chociażby pierwszy taniec czy dobrze dobrany do pary młodej zespół. Najważniejsze, żeby to oni byli zadowoleni. Myślę, że warto, żebym napisała kilka słów o tym kim jest wodzirej, bo zdarzyło się, że nie każdy miał świadomość. Przede wszystkim jego zadaniem jest takie, że musi dbać o zachowanie planu wesela, który wcześniej mniej więcej ustalił z młodą parą. Oczywiście powinniście pamiętać o tym, żeby jednak dać mu wolną rękę, nie ograniczać go za bardzo, ponieważ goście mają odczuć płynność pod względem przebiegu imprezy. Dodatkowo zachęca gości weselnych do brania udziału w tańcach czy zabawach.

Z doświadczenia mogę doradzić, że im wcześniej zabierzecie się za organizację swojego ślubu jak i wesela tym lepiej. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o wolne terminy, które na chwilę obecną zaklepywane są minimum na dwa lata wcześniej. Oczywiście podaję to w przybliżeniu, ale uwierzcie mi, że im szybciej się za to zabierzecie, będziecie mieli większy wybór.