14 lutego, 2019 Kosmetyka samochodowa 0

Rodzaje wtrysku paliwa stosowane w nowszych samochodach obejmują cztery podstawowe typy wtrysk jednopunktowy, wielopunktowy, sekwencyjny oraz bezpośredni. Wtryskiwacz paliwa jest elektrycznie sterowany, a jego funkcją jest dostarczanie paliwa do silnika poprzez swoją dyszę. Jednostka sterująca silnika określa, kiedy wtryskiwacz powinien wtryskiwać paliwo.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wtryskiwaczy?

wtryskiwacze w świętokrzyskimCzęści do samochodów są powszechnie dostępne w większych miastach. Wtryskiwacze w świętokrzyskim są łatwe do kupna lub łatwo je sprowadzić. Jednopunktowy wtrysk paliwa zastępuje gaźnik z jedną lub dwiema dyszami wtryskiwaczy paliwa w korpusie przepustnicy. Dla niektórych producentów samochodów wtrysk jednopunktowy był odskocznią do bardziej złożonego systemu wielopunktowego. Wtrysk jednopunktowy mierzy paliwo z lepszą kontrolą niż gaźnik i jest tańsze oraz łatwiejsze w obsłudze. Wielopunktowy wtrysk paliwa poświęca oddzielną dyszę każdemu z cylindrów, tuż poza portem wlotowym. Strzelanie oparów paliwa w pobliżu otworu wlotowego prawie gwarantuje, że zostanie całkowicie wciągnięty do cylindra. Główną zaletą jest to, bardziej precyzyjne niż jednopunktowe, lepiej osiągają pożądany stosunek powietrze-paliwo i poprawiają wszystkie powiązane aspekty. Ponadto praktycznie eliminuje możliwość kondensacji lub gromadzenia się paliwa w kolektorze dolotowym. Sekwencyjny wtrysk paliwa, zwany również wtryskiem czasowym, jest rodzajem wtrysku wieloportowego. Sekwencyjne wtryskiwanie paliwa uruchamia każdą dyszę iniekcyjną niezależnie. Bezpośredni wtrysk przyjmuje koncepcję wtrysku paliwa tak daleko, jak to możliwe, wtryskując paliwo bezpośrednio do komór spalania, za zaworami. Mimo, że jest bardziej powszechny w silnikach wysokoprężnych, wtrysk bezpośredni zaczyna pojawiać się w konstrukcjach silników benzynowych. Ponownie, pomiar paliwa jest jeszcze bardziej precyzyjny niż w innych schematach wtrysku, a wtrysk bezpośredni daje inżynierom kolejną zmienną, która ma wpływ na precyzyjne spalanie w cylindrach.

Nauka projektowania silników analizuje, w jaki sposób mieszanina powietrza z paliwem wiruje wokół cylindrów i jak eksplozja przemieszcza się od punktu zapłonu. Pozwala to na precyzyjniejsze projektowanie wtryskiwaczy w zależności od budowy i typu silnika samochodowego. Warto znać rodzaj wtrysku w swoim aucie, aby móc zapobiec jego ewentualnym awariom i znać koszty napraw.