28 listopada, 2019 Piękno i zdrowie 0

Wygląda na to, ze Hasimoto jest w mojej rodzinie chorobą dziedziczną. Cierpi na nią moja mama, cierpiała ciocia, cierpi również babcia, mama mojej mamy. A ja cierpię na niedoczynność tarczycy, Hasimoto u mnie nie zdiagnozowano, co jednak wcale nie znaczy, że na tę chorobę nie cierpię. Jest to bowiem bardzo trudna do wykrycia choroba i nierzadko brak przeciwciał nie daje pewności, że choroby nie ma. Natomiast wystąpienie przeciwciał daje pewność, że choroba się pojawiła.

Co jeść przy Hashimoto

dieta na hashimotoHasimoto jest to bardzo nieprzyjemna choroba. Jeśli nie jest nasilona, jedynym jej objawem jest niedoczynność tarczycy i należy wtedy przyjmować syntetyczne hormony. Generalnie właściwie jedynym lekiem, jaki można przyjmować, aby leczyć tę chorobę są właśnie hormony. Dodatkowo można pozytywnie wpływać na stan chorej osoby poprzez zastosowanie odpowiedniej diety. Najbardziej popularna dieta na Hashimoto zakłada wykluczenie z diety glutenu i nabiału. Istnieje bowiem teoria o tym, że Hasimoto, jako choroba autoimmunologiczna, jest wynikiem stanu zapalnego w organizmie, który z kolei wynika z jakiejś alergii pokarmowej i zazwyczaj jest to alergia na gluten i białka mleka. Jednak tak naprawdę wcale nie zawsze tak jest i oczywiście, leczenie dietą jest bardzo dobrym pomysłem, ale musi to być jednak dieta dopasowana do człowieka, anie stosowana za każdym razem przy danej jednostce chorobowej. Każdy człowiek jest bowiem inny i u każdego przyczyna choroby może być nieco inna. Tym bardziej, że wcale nie jest dowiedzione z całą pewnością , że to właśnie gluten i nabiał przyczyniają się do rozwoju choroby, a po ich wykluczeniu z diety stan chorego się poprawia. Dlatego jeśli chcielibyśmy wspomóc leczenie farmakologicznie dieta, należy wybrać się do specjalisty, który po wykonaniu szeregu badań, sprawdzeniu potencjalnych nietolerancji alergii pokarmowych przygotuje dla nas spersonalizowaną dietę.

Faktem jest, ze w wielu przypadkach dieta może zdziałać cuda. Jesteśmy bowiem tym, co jemy i często dobrze zbilansowana dieta, pełna zdrowych rzeczy i wykluczająca wszelkie niezdrowe produkty może przyczynić się do tego, że będziemy wieść bardzo długie życie w dobrym zdrowiu. Nie należy jednak z całą pewnością wykluczać żadnych produktów z diety na własną rękę.