9 września, 2021 Biznes i usługi 0

Odpowiednia dieta dla konia to ważny aspekt, dzięki któremu koń ma wszelkie potrzebne mikro i makroelementy. Należy jednak mieć na uwadze to, iż im więcej koń się rusza tym więcej ich będzie potrzebować. Dlatego bardzo ważne jest suplementowanie diety konia wysokiej jakości produktami, które możemy również skonsultować z weterynarzem zajmującym się naszymi podopiecznymi. W ten sposób zapewnimy naszym koniom o wiele dłuższe życie.

Regularne suplementowanie diety koni

skuteczne suplementy diety dla koniZapewne nie każdy z nas wie, iż siła koni i ich piękno nie jest wynikiem samej genetyki. To również regularnie spożywane posiłki w postaci zielonek oraz czystej wody, jak również odpoczynku. Niestety, konie trenujące oraz niezmęczone juniory potrzebują dodatkowej energii, aby mieć siły do codziennych biegów. Dlatego tak ważne jest wybieranie produktów jakimi są skuteczne suplementy diety dla koni. Dzięki nim możemy być pewni, iż stawy naszych podopiecznych są w najlepszej kondycji. Co za tym idzie – chrząstki, mięśnie oraz kości również. Bez tego sierść konia będzie matowa i zacznie się przerzedzać, a jego ruchy będą coraz bardziej wolne oraz nieskoordynowane z powodu bólu. Dzieje się tak, gdyż źle odżywione stawy nie pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie ciała konia. Jakie suplementy dla konia wybierać? Przede wszystkim te pozbawione środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, ponieważ je stosujemy tylko w sytuacjach chorobowych i najczęściej przepisuje je weterynarz. Poza tym w składzie takiego suplementu warto szukać kwasu hialuronowego, kurkumy, witaminy C. Taka mieszanka zapewni odżywienie ciału zwierzęcia. Oczywiście, nie rezygnujmy z odpowiedniej diety, a włączmy suplementy do niej. Na rynku mamy do wyboru różne formy suplementów, które dobierzemy do własnych preferencji oraz tego co koń przyjmuje najchętniej na co dzień.

Jeżeli chcemy wesprzeć organizm naszego konia od środka musimy zapewnić mu najwyższej jakości suplementy. W wielu sklepach dla koniarzy znajdziemy takie produkty w różnych formach jak pasty, płyny czy proszki. Dzięki temu dobierzemy nie tylko dobry skład, ale również najchętniej przyjmowaną formę przez naszego podopiecznego. Regularne suplementowanie sprawi, iż będzie miał więcej energii na treningi i bieganie na wybiegu.