15 grudnia, 2018 Rośliny / zwierzęta 0

Pies który się rozwija ma dużą tendencję do gryzienia wszystkiego dookoła. Można to spokojnie wyeliminować, jednocześnie dbając o jego szczękę. Trzeba inwestować w gryzaki. Najlepiej jeśli będą naturalne, ponieważ psy lubią takie rzeczy. Opowiem Ci, jakie gryzaki naturalne można kupować lub organizować samemu. Lepsze od gumowych kości będą prawdziwe lub batony wykonane z suszonego mięsa.

Jakie gryzaki dawać psu?

naturalne gryzaki dla psaPies ma bardzo delikatny organizm. Mimo, że jego odporność jest duża, nie jest on przyzwyczajony do tworzyw sztucznych. Dlatego konieczne będą naturalne gryzaki dla psa. W sklepie bardzo popularne są batony wykonane z suchego mięsa. Pies je zje, ale nim to zrobi będzie musiał przez długi czas gryźć. Nie dość, ze wyrobi sobie w ten sposób prosty zgryz, to dodatkowo zmęczy się gryzieniem i oszczędzi wszystko to, co gryzie zazwyczaj. Naturalnym gryzakiem może być kość. Wszyscy wiedza, że psy gryzą kości. Teraz już wiesz, jakie to ma zastosowanie. Szczerze mówiąc dobrym gryzakiem naturalnym będą niektóre rodzaje drewna. Również kupisz je w sklepach poświęconych psom. Dobre jest drewno z drzewa kauczukowego lub klona kanadyjskiego. Są to na tyle elastyczne kawałki drewna, że pies nie zniszczy sobie podniebienia. Gryzaki nie są drogie. Te z mięsa kosztują około złotówki, a drewniane około pięciu złotych, lecz starczają na bardzo długo. Można nimi aportować.

Zwłaszcza młody pies powinien dostawać codziennie takie gryzaki, aby zauważył co można gryźć, a czego nie. Są one bardzo dobre w wychowaniu psa oraz zadbaniu o jego uzębienie. Z doświadczenia mogę stwierdzić, że te, które są z mięsa przyjmowane są najlepiej. Można je dawać w ramach nagrody, dlatego połączymy przyjemne z pożytecznym. Przydatne w czasie tresury naszego zwierzaka.