3 lutego, 2020 Rodzina 0

Gdy nasze dziecko zaczyna powoli siadać i nie chce już zbytnio leżeć w gondoli na spacerach, zaczynamy rozglądać się za odpowiednim wózkiem spacerowym. O ile gondola była tak naprawdę tylko na chwilę, to już w przypadku popularnej spacerówki, jej zakup powinien być nieco bardziej przemyślany i konkretny. Warto odrazu wspomnieć, że wcale nie oznacza to, iż wózek spacerowy musi być drogi. 

Jakie wózki dziecięce spacerowe wybrać?

dobre wózki dziecięce spacerowe taniePrzede wszystkim warto pamiętać, że wcale nie należy sugerować się modą i wózkami za kilka tysięcy. Lepiej jest poczytać opinie czy też poradzić się wśród znajomych posiadających dzieci, które wózki w ich przypadku się sprawdziły, a których z całą pewnością by nie polecili. Na pewno każdy rodzic zastanawia się czy znajdzie dobre wózki dziecięce spacerowe tanie, ponieważ spora grupa ludzi wciąż żyje w przekonaniu, że aby coś było dobre to musi być drogie. Nic bardziej mylnego! W obecnych czasach takie nastawienie nie ma żadnego uzasadnienia i trzeba pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków na wysoką cenę składa się głównie marka i popularność wózka a nie jego jakość i komfort jazdy. Bo to właśnie jest najważniejsze – dla dziecka przede wszystkim wózek musi być wygodny, dopasowany idealnie do wzrostu (niekoniecznie do wieku), najlepiej gdyby miał kilkustopniową regulację oparcia, gdy dziecko chce odpocząć lub też konkretnie sobie pospać. Szczególnie w takich sytuacjach wózek wraz z oparciem na plecy oraz nogi musi być wygodny i bezpieczny. Kolejna kwestia to komfort jazdy i prowadzenia dla nas, jako rodziców. Niejednokrotnie wózkiem z dzieckiem przemierzamy kilometry, nierówne tereny czy też wąskie alejki w sklepie. Dopasujmy więc zakup wózka do naszego życia! Często jeździmy do galerii? Kupmy lekki i tani wózek spacerowy o niewielkich gabarytach, by wszędzie się zmieścić i łatwo oraz szybko złożymy go do bagażnika. Prowadzimy aktywny tryb życia i lubi spacery po parkach, lasach czy też górskich ścieżkach? Wtedy powinniśmy poszukać konkretnej spacerówki z szerokimi kołami. 

Wózki spacerowe te dobre i odpowiednie dla nas i naszego dziecka, wcale nie muszą być drogie! Wręcz przeciwnie, można kupić konkretną i ładną spacerówkę, która spełni nasze oczekiwania oraz spodoba się naszemu maluszkowi. Bo przecież o to właśnie chodzi, by to nasze dziecko czuło się w wózku dobrze i bezpiecznie zarazem.