22 lipca, 2018 Informatyka i Komputery 0

Dane statystyczne pokazują, że z roku na rok coraz więcej osób dokonuje zakupów w sieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się sklepy kosmetyczne, odzieżowe i księgarnie internetowe. Ulubioną książkę szybciej znajdziemy w sieci niz chodząc po księgarniach. E-sklep możemy założyć w ciągu jednego dnia.

Co musi posiadać sklep internetowy?   

tworzenie sklepów internetowychInternet ma tak wielki zasięg, że znajdzie się w nim miejsce dla każdego. Już nie wystarczy prowadzić działalności stacjonarnej, bo coraz więcej klientów woli robić zakupy w sieci niż chodzić po sklepach i szukać porządnego produktu. Firmy informatyczne oferujące klientom tworzenie sklepów internetowych, umożliwiają także umieszczenia ich na własnych serwerach, oraz zapewniają pomoc techniczną w trakcie trwania umowy. Inną opcją na zbudowanie sklepu są darmowe panele dostępne w sieci na popularnych portalach. Dają one możliwość stworzenia własnego sklepu na serwerach właściciela portalu i oferują do wyboru kilka modeli różniących się ułożeniem okien, banerów i szatą graficzną. Taki wybór jest dobry na początek działalności, bo nie płacimy za sklep, ale ma ograniczone możliwości i z góry określoną pojemność, po przekroczeniu której nie będziemy mogli dodać więcej pozycji. Dobry sklep, to taki, w którym klient łatwo znajduje pożądany produkt, a jego funkcjonowanie jest intuicyjne dla użytkowników. Konieczna jest wyszukiwarka produktów umieszczona w widocznym miejscu, oraz dobrze rozmieszczone banery informujące o promocjach, danych teleadresowych firmy, czy o kosztach przesyłki. Przy tworzeniu e-sklepu, należy pamiętać o umieszczaniu w adresach grafik nazw produktów, których ona dotyczy, bo to ułatwia ich znalezienie i pozytywnie wpływa na pozycjonowanie sklepu w internecie. W kodzie html strony nie może zabraknąć znaczników H1, H2 i H3 w odpowiednim miejscu, oraz nie może on posiadać żadnych błędów, bo sklep będzie się wyświetlał niepoprawnie, a to może zniechęcić potencjalnych klientów do zakupów.

Zbudowanie sklepu wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, bo wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej na temat kodu html. Jeżeli chcemy stworzyć dobry sklep i nie musieć go zmieniać za parę lat, to lepiej zlecić to zadanie specjalnej firmie, której informatycy dopracują dla nas każdy szczegół sklepu i zapewnią wparcie techniczne w trakcie trwania umowy.