10 sierpnia, 2020 Biznes i usługi 0

 

Jestem wielką miłośniczką zwierząt. Od wczesnego dzieciństwa byłam zafascynowana światem przyrody i obserwowałam wszystkie napotykane owady i drobne zwierzęta. Nie mogłam też obojętnie przechodzić obok chorych i potrzebujących stworzeń. Już w dzieciństwie chciałam zostać weterynarzem.

Tomografia komputerowa zwierząt

tomograf dla psaZ biegiem lat moje zainteresowanie zwierzętami wzrastało. W szkole wybierałam kierunki związane z biologią i przyrodą tak aby w przyszłości dostać się na studia na wymarzony kierunek weterynarii. Z uporem szłam do celu realizując swoje marzenie z dzieciństwa. Gdy kończyłam studia z niecierpliwością czekałam na wręczenie dyplomu. Chciałam jak najszybciej otworzyć swoją praktykę i leczyć potrzebujące zwierzęta. Psy i koty to bardzo wdzięczni towarzysze człowieka, niestety jedne czego nie potrafią to ludzka mowa. Gdyby potrafiły mówić diagnoza ich przypadłości byłaby o wiele prostsza. Mój gabinet początkowo był bardzo niewielki. Brakowało mi wiele sprzętu diagnostycznego. Z bólem serca odsyłałam swoich pacjentów do innych lecznic wiedząc, że bez odpowiedniego zaplecza technicznego nie jestem w stanie postawić prawidłowej diagnozy. W moim gabinecie niezbędnym narzędziem był aparat do wykonywania usg, czy tomograf dla psa. Po kilku miesiącach postanowiłam dokonać takiego zakupu. Tomograf komputerowy pozwala na diagnozę chorób neurologicznych, onkologicznych oraz ortopedycznych. Pozwala na szybką trafną diagnozę przy występowaniu padaczki, sprawdza się przy wykrywaniu wszelkiego rodzaju kontuzji kręgosłupa na przykład przy wypadaniu dysku. TK pozwala również na wykrycie guzów w ciele pacjenta, co umożliwia szybkie wdrążenie leczenia. Pacjent przed badaniem musi być koniecznie na czczo. TK nie jest badaniem inwazyjnym i zwierzę nie jest narażone na odczuwanie bólu czy dyskomfortu.

Po zakupie tomografu w moim gabinecie pojawiło się o wiele więcej pacjentów. Już nie musiałam odsyłać ich do innych klinik. Mój gabinet jest coraz lepiej wyposażony, a ja mogę robić to co lubię najbardziej. Czyli pomagać i leczyć zwierzęta.