4 lipca, 2021 Zdrowie i dieta 0

Usługi dietetyczne są doskonałą propozycją dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernej masy ciała, a także wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Specjalista pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Z usług dietetyka warto skorzystać w sytuacji, kiedy nie potrafimy zredukować masy ciała, zmagamy się z efektem jo-jo, chcemy ustabilizować metabolizm. Specjalista pomaga także osiągnąć wymarzoną sylwetkę, opracowuje plan żywieniowy sportowcom, a także klientom, którzy chcą zbudować masę mięśniową.

Zalety korzystania z usług dietetyka

empatyczny i dobry dietetyk z mielcaSkomponowana przez niego dieta przyczynia się do poprawy samopoczucia, poprawia funkcjonowanie organizmu. Z usług specjalisty często korzystają także osoby z nietolerancjami i alergiami. Dzięki niemu mogą uzyskać cenne wskazówki na temat  odżywiania się w przypadku pojawienia się tego typu schorzeń. Empatyczny i dobry dietetyk z Mielca motywuje swoich pacjentów, pomaga im przejść przez proces odchudzania. Udziela pomocy także osobom z zaburzeniami odżywiania. Ludziom, których problemem jest anoreksja, bulimia, jedzenie kompulsywne. Często musi wówczas współpracować z psychologiem i psychiatrą. Dobry specjalista posiada odpowiednie kompetencje oraz wiedzę, indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Dzięki temu opracowany przez niego schemat żywieniowy jest bezpieczny, nie przyniesie niepożądanych efektów. Doświadczony specjalista zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka, uczy swoich pacjentów zasad zdrowego odżywiania, a także opracowuje indywidualne zalecenia żywieniowe zarówno dla osób zdrowych, jak i chorych. Dietetyk kliniczny pomaga pacjentom chorym, skomponowany jadłospis ma za zadanie przyspieszyć proces leczenia i rekonwalescencji pacjentów, a także zapobiegać zaostrzeniu się schorzeń. Przeprowadza wywiady żywieniowe, ocenia sposób odżywiania pacjenta, a także analizuje wyniki badań laboratoryjnych.

Dzięki temu jest w stanie określić poziom składników odżywczych w organizmie pacjenta, a także skomponować menu zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Z kolei dietetyk sportowy zajmuje się osobami aktywnym fizycznie. Dzięki niemu mogą oni osiągnąć lepsze rezultaty podczas ćwiczeń. Stosunkowo nową specjalizacją dietetyczną jest psychodietetyk, który zajmuje się osobami, u których problemy z odżywianiem pojawiły się na skutek różnorodnych zaburzeń emocjonalnych.