21 listopada, 2018 Produkcja i przemysł 0

Wszystko ma swój tak zwany okres przydatności i się zużywa, niektóre rzeczy szybciej, niektóre wolniej, lecz nic nie jest niezniszczalne. Obecnie, gdy na półkach w sklepie mamy wszystko dostępne od ręki, gdy coś się zepsuje po postu to wywalamy bez zbędnych rozmyślań. Co jest moim zdaniem bardzo złym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o ubrania czy dodatki do nich jak torebki i buty, staram się wykorzystać je maksymalnie.

Zamek spiralny – ratunek dla zniszczonych suwaków 

zamki spiralneWiele osób skreśla daną rzecz gdy zepsuje się w niej suwak czy zamek. Jest to dla mnie bardzo dziwne, ponieważ naprawa takiej usterki jest dość prosta,  bardzo szybka i mało kosztowana. Czasem bywa, że wymiana zamka jest jak nadanie nowego życia torebce czy kurtce. Ja zazwyczaj decyduję się na zamki spiralne, ponieważ są one bardzo wytrzymałe. Sprawdzają się idealnie do każdego rodzaju rzeczy zaczynając od spodni, kurtki, torebki czy i nawet buty. Zamek spiralny świetnie pasuje i sprawdza się do każdego rodzaju materiałów, do cienkich, grubych, sztywnych. Zamki te są najwyższej jakości, wykonane są bardzo solidnie i staranie. Wymienić zamek można i w celu na przykład unowocześnienia danego ubrania czy dodatku. Wyobraźmy sobie, że mamy starą bluzę z brzydko wyglądającym zamkiem, który psuje całkowity wygląd ubrania. Wszywamy w nią zamek spiralny, o jakimś oryginalnym, nowoczesnym kolorze, i ta dam. Bluza jak nowa, wpisuje się w obecne oryginalne trendy. Odczuwamy też wtedy taką dumę, że sami stworzyliśmy coś nowego, ulepszyliśmy coś co nadawało się tylko do chodzenia po domu. Gdy widzimy, że w jakieś nasze ulubionej części garderoby zamek zaczyna się powoli psuć, warto od razu wymienić go na zamek spiralny, nie czekać aż całkowicie mówiąc zabawnie, odmówi nam posłuszeństwa. Zaoszczędzi nam to czasu związanego z zasuwaniem i odsuwaniem psującego się zamka, a co za tym idzie zaoszczędzimy sobie również nerwów które przy tym zazwyczaj towarzyszą.

Mam nadziej, że za nim następnym razem postanowisz coś wyrzucić z powodu rozwalonego zamka, pomyślisz o tym czy nie można by coś z nim zrobić. Pobudź swoją wyobraźnie i działaj, a możliwe, że po wymianie zamka dana rzecz stanie się twoją ulubioną i nie będziesz mogła bez niej funkcjonować? Przekonaj się o tym sama!