19 marca, 2020 Moda i wygląd 0

Okres ciąży jest bez wątpienia bardzo trudnym czasem dla przyszłej mamy. Duży brzuch, wrażliwość piersi, spuchnięte nogi oraz obniżone samopoczucie, bywają szczególnie uciążliwe. Ważne jest jednak, by w tym czasie zadbać o swój komfort i dostosować zarówno odzież, jak i bieliznę do stale zmieniającego się ciała. Wybór ciążowej bielizny jest bardzo duży. Wiele modeli jest bardzo funkcjonalnych, a jednocześnie posiada duże walory estetyczne. 

Komfort przyszłej mamy dzięki odpowiedniej bieliźnie

wysokojakościowa bielizna dla kobiet w ciążyWarto zatem przyłożyć się do zadania, jakim jest wybór ciążowej bielizny i zdecydować się na to, co zapewni komfort, a jednocześnie pozwoli przyszłej mamie poczuć się kobieco. Wysokojakościowa bielizna dla kobiet w ciąży powinna być przede wszystkim wygodna. Odpowiedni biustonosz powinien przytrzymywać piersi, a jednocześnie nie uciskać ich, ze względu na to, iż są one w tym czasie bardzo wrażliwe. Należy dobrać miseczki w taki sposób, by nie były zbyt małe, a jednocześnie leżały właściwie, gdyż zapobiegnie to utracie jędrności piersi. Biustonosz powinien być mocno zabudowany, dzięki czemu idealnie podtrzymuje stale rosnące piersi. Doskonale sprawdzają się szerokie i regulowane ramiączka dzięki czemu świetnie przytrzymują ciężki biust. Wiele ciążowych biustonoszy przydaje się także po porodzie, gdyż posiada odpinane klapki, dzięki czemu możliwe jest swobodne przystawienie maluszka do piersi. Odpowiednio dobrany biustonosz powinien być wcześniej przymierzony, gdyż tylko dzięki temu jest możliwe idealne dopasowanie stanika i zadbanie o to, by nie uciskał i był wygodny. Najlepsza bielizna ciążowa to taka, która posiada małą ilość zdobień i różnego rodzaju haftów, koronek, które mogą dodatkowo podrażniać skórę i powodować dyskomfort. Bielizna powinna być wykonana z naturalnych materiałów, które oddychają, gdyż dzięki temu doskonale przepuszczają powietrze, a jednocześnie sprzyjają pozbywaniu się wilgoci, która może być siedliskiem bakterii.

Majtki powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, z kolei biustonosze mogą zawierać niewielki dodatek sztucznych włókien. Należy bezwzględnie zrezygnować z syntetycznych tkanin nieprzepuszczających powietrza, gdyż z pewnością nie sprawdzą się one w tym wyjątkowym okresie, nie zapewnią odpowiedniego komfortu, a jednocześnie mogą podrażnić wrażliwą skórę.