3 kwietnia, 2021 Fotografia i zdjęcia 0

Odkąd moje dziecko pojawiło się na świecie wiedziałam, że chcę uwiecznić każdy etap jego rozwoju. W końcu dzieci tak szybko rosną, że naprawdę trudno jest zapamiętać każdy moment. Początkowo myślałam o nagraniach i amatorsko wykonanych zdjęciach, jednak te nie spełniły moich oczekiwań. Dodatkowo na portalach społecznościowych oraz forach zaczęły pojawiać się zdjęciach dzieci z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Zauroczyły mnie one i sama chciałam takie mieć.

Jak wykonać profesjonalną sesję zdjęciową dzieci?

fachowe sesje zdjęciowe dzieci - toruńPoczątkowo należało znaleźć odpowiedniego fotografa, który wykonuje fachowe sesje zdjęciowe dzieci – Toruń okazał się miastem, w którym nie było to żadnym problemem. Na terenie miasta działało kilku profesjonalistów, z którymi mogłam się skontaktować w sprawie sesji zdjęciowej. Nie było trudno ich znaleźć. Wystarczyło, że skorzystałam z wyszukiwarki internetowej. Na stronach internetowych nie tylko znalazłam kontakt do poszczególnych fotografów, ale również mogłam przejrzeć ich portfolio. Dzięki temu mogłam wybrać tych, którzy mi najbardziej odpowiadają. Po skontaktowaniu się z wybranym fotografem ustaliliśmy, w jaki sposób będzie wyglądała sesja zdjęciowa. Miałam kilka możliwości do wyboru – sesja mogła odbywać się w studio fotograficznym, z odpowiednimi rekwizytami, w plenerze, a także w moim domu. Zdecydowałam się na sesję w studio oraz w plenerze. Fotograf miał doskonałe podejście do dzieci. Moja córka świetnie współpracowała z nim, wiec byłam pewna, ze zdjęcia będą doskonałe. Obawiałam się nieco ceny, ale okazało się, ze wcale nie była tak wysoka, jak sądziłam. W cenie nie tylko było wykonanie zdjęć, ale również ich obróbka, która miała na celu usuniecie efektu czerwonych oczu, poruszeń, zwiększenie nasycenia barw, korektę kontrastu i dodanie innych efektów, które miały poprawić jakość zdjęć. Byłam nimi zachwycona! Od razu wiedziałam, ze ten fotograf to był strzał w dziesiątkę.

Zdjęcia uzyskałam w wersji elektronicznej, na płycie, a także w wersji papierowej. Mogłam zadecydować o ilości kopii odbitek, a także o ich rozmiarze. Wersja elektroniczna pozwalała na wykonanie dodatkowych odbitek, jeśli będę chciała w przyszłości obdarować nimi kogoś. Zdjęcia są doskonałą pamiątką zarówno dla mnie, jak i dla najbliższej rodziny. Dziadkowie byli zachwyceni takim prezentem z okazji ich święta!