19 października, 2018 Kosmetyka samochodowa 0

Kierowcy, którzy zdecydowali się posiadać samochód francuskiej marki Citroen mogą cieszyć się dużym spadkiem cen części zamiennych. Cena za jedną część spadła średnio o dwadzieścia pięć procent, a filtry oleju nawet o pięćdziesiąt. Skąd taka zmiana, szczególnie jeśli chodzi o filtry? Wszystko za sprawą dużego zamówienia, które obniżyło cenę części, ponieważ zmalały koszty produkcji. Fabryki nastawiły się na masową produkcję filtrów. 

Spadek ceny filtrów oleju 

filtr oleju citroen c3W tym roku ruszyła naprawdę masowa produkcja filtrów oleju. Można je dopasować do wielu modeli Citroena, jednak przeznaczone są dokładnie do modelu C3. Przeciętny filtr oleju Citroen C3 kosztował wcześniej sto dwadzieścia złotych. Dzisiaj możemy go kupić za około sześćdziesiąt, siedemdziesiąt złotych. Francuska fabryka dostała duże zamówienie na tą część. Spora ilość tych filtrów trafi na rynek azjatycki, lecz również w Europie zauważymy różnicę cenową. Wspomniałem powyżej, że spadły koszty produkcji tej części. Tak, ponieważ każda fabryka, która ma masowe zamówienie pracuje dużo wydajniej. Maszyny nastawione są na ciągłe tworzenie takich części zamiennych, dlatego nie trzeba ich przezbrajać. Nawet do starszych modeli możemy dopasować te filtry, a zastosowanie bardziej ekonomicznych tworzyw do wykonania filtrów sprawia, że mamy je taniej. Również to, że hurtownicy zaczęli zamawiać więcej sztuk filtrów oleju okazało się być dobrym rozwiązaniem. Ich cena jest na tyle niska, że naprawa uszkodzonego filtru może się nie opłacać. Lepiej jest je wymieniać, mając gwarancję tego, że będzie sprawny przez wiele lat. Głównie są dwa rodzaje tych filtrów, a podział jest zależny od ilości dysz przewodzących wewnątrz filtra, ale cena jest na takim samym poziomie. 

Francuskie samochody zawsze cechowały się tym, ze ich cena jest niewysoka. Dzięki temu dużo ludzi stać było na te pojazdy, nawet z salonu samochodowego. Aktualna obniżka cen części na pewno przyciągnie nowych klientów, którzy kupią Citroena. Są to dobre samochodu, które rzadko się psują. Mają w sobie dużo systemów ułatwiających jazdę. Na pewno zaliczymy je do świetnych pojazdów miejskich, ponieważ spora część modeli jest niewielka gabarytowo i ekonomiczna, jeśli chodzi o spalanie. Nieduży koszt kupna oraz ewentualnych napraw przyciąga kierowców.