17 sierpnia, 2019 Kosmetyka samochodowa 0

 

Jeżeli mamy w rodzinie osobę niepełnosprawną lub też sami jesteśmy w takiej sytuacji, zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego wózka inwalidzkiego i nie mówimy tu o wózku klasycznym, ale elektrycznym. 

Zakup inwalidzkiego wózka elektrycznego

wózek inwalidzki elektrycznyPrzewaga tego rodzaju pojazdów jest oczywista, bowiem nie musimy napędzać ich siłą naszych mięśni, co w przypadku osób starszych oraz zmagających się z chorobami serca, ma duże znaczenie. Wózki elektryczne są zasilane akumulatorem, a każde z kół posiada własny silnik. Te pojazdy są bardzo mobilne i łatwe w prowadzeniu, dzięki czemu można nimi wjechać niemal w każde miejsce. Głównie myślimy tu o sklepach, czy marketach, których osoby niepełnosprawne z reguły unikają z racji na konieczność manewrowania i przeciskania się między klientami. Porządny wózek inwalidzki elektryczny to koszt około kilkunastu tysięcy złotych, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by w medycznych sklepach internetowych poszukać pojazdów używanych. Sprzęt jaki tam znajdziemy, jest często bardzo krótko używany, a co najważniejsze nie jest nadmiernie wyeksploatowany. Wózki elektryczne prowadzi się za pomocą gałki, przypominającej joystick. Dzięki układowi kierowniczemu są bardzo zwrotne, a ich niska waga pozwala na rozwinięcie aż dwudziestu kilometrów na godzinę. To prędkość wystarczająca zarówno na szybką przejażdżkę, jak i na sprawne przemieszczanie się po chodnikach. Wózek możemy też w łatwy sposób przygotować do transportu.

Elektryczne wózki inwalidzkie może nie są tanie, ale jest to wynikiem zastosowania najnowszej technologii i zaawansowanych systemów. To pojazdy w stu procentach bezpieczne, certyfikowane i testowane nawet w najtrudniejszych warunkach, co daję nam gwarancję niezawodności.