6 lipca, 2020 Budowa i przemysł 0

Od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność nitowania, które to coraz częściej jest wybieraną metodą łączenia różnych elementów przez profesjonalistów. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że tworzone przy pomocy nitów połączenia są bardziej trwałe i odporne. Oczywiście bardzo ważne jest, aby dobrać rodzaj nitów do rodzaju powierzchni.

Zalety nitonakrętek stalowych

nitonakrętki staloweObecnie wyróżniamy wile różnych rodzajów nitów. Te elementy łączeniowe są bowiem znacznie bardziej zróżnicowane od wkrętów, dzięki czemu lepiej można dostosować je do planowego zastosowania. Są nity zrywalne, nierdzewne, jak również nitonakrętki stalowe. Te podobnie jak nitonakrętki nierdzewne, pozwalają na stworzenie bardzo trwałych połączeń. Należy jednak pamiętać, że zwykle nity stalowe, bez dodatkowej powłoki antykorozyjnej, nie nadają się do używania w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych, jak również tam, gdzie panuje duża wilgoć. Mimo to nitonakrętki stalowe posiadają także swoje niewątpliwe zalety. Pierwsza to oczywiście bardzo niska cena zakupu. Dzięki temu, ten rodzaj nitów może być wykorzystywany również przez osoby prywatne, do przeprowadzania domowych remontów, lub na przykład zawieszenia obrazka na scanie. Drugą zaletą jest duża miękkość nitów stalowych. To z kolei sprawia, ze ten rodzaj nitonakrętek bardzo dobrze współpracuje również z tanimi nitownicami ręcznymi. To również sprawia, że mogą być one używane również przez osoby prywatne, których nie stać często na drogie nitownice pneumatyczne.

Wybór odpowiedniego dla nas nitu powinien być uzależniony od planowych zastosowań. W przypadku osób prywatnych, wystarczą zazwyczaj zwykłe nity ze stali, które można zamontować ręcznie. Należy jedynie pamiętać, by nie montować ich w miejscach gdzie panuje duża wilgoć.