12 października, 2018 Imprezy 0

Żaden większy plac budowy nie może się obejść bez maszyn, zdolnych do przewożenia różnorakich materiałów budowlanych. W zależności od wielkości danej budowy, potrzebne będą sprzęty, które pozwolą na stałą dostawę niezbędnych surowców na teren robót budowlanych. Najczęściej używanym w tym celu sprzętem są wywrotki budowlane, które są podstawowym środkiem, który pozwala na dostarczanie materiałów sypkich lub wszelkiego rodzaju gruzu, kamieni czy bardziej zwartych materiałów.

Wywrotka jako podstawowy sprzęt przewożący materiały budowlane

wywrotka budowlanaKażdy rodzaj i wielkość budowy pozwala na zastosowanie nieco innego typu maszyn. Dlatego różnorodność ofert producentów wywrotek jest tak wielka. Inny rodzaj i wielkość maszyn zastosujemy na terenie budowy wielkich obiektów lub dróg i autostrad. W takich miejscach firmy wykonujące prace potrzebują stałej dostawy wielu ton materiałów, które są niezbędne do szybkiego wybudowania drogi czy wielkiego budynku lub biurowca. W takich wypadkach wywrotka budowlana, którą właściciele konsorcjów używają na terenie prac, jest wyposażona w wiele osi, a jej wymiary sprawiają, że może przewozić wiele ton surowca za jednym razem. Ładowność tego typu maszyn dochodzi nawet do około trzydziestu ton. Inny rodzaj wywrotki jest potrzebny do obsłużenia mniejszych placów budowy. W wypadku budowania małego domu wielorodzinnego będziemy potrzebować maszyn o mniejszych gabarytach. Producenci oferują nam wiele rodzajów wywrotek, które są montowane na wielu pojazdach. Najczęściej spotykamy się z wywrotką umieszczoną na samochodzie ciężarowym. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie przewiezienie materiałów po drogach publicznych. Jednak często możemy spotkać typ wywrotki, który jest podpinany do ciągnika, a ona sama posiada własny układ jezdny. Tego typu rozwiązania są popularne na prywatnych placach budowy.

Wybór rodzaju wywrotki zależy przede wszystkim od tego, czy prowadzimy firmę budowlaną i potrzebujemy wielu wywrotek, które są zamontowane na dużych samochodach ciężarowych, lub też chcemy prowadzić prywatną budowę. Jeżeli mamy zamiar wybudować dom na własny użytek, lepszym rozwiązaniem będzie kupno lub wypożyczenie wywrotki, która posiada własny układ jezdny. Możemy ją wtedy podpiąć do dowolnego ciągnika rolniczego.