31 października, 2018 Produkcja i przemysł 0

Na Śląsku funkcjonuje bardzo dużo hurtowni elementów metalowych. Śląsk jest zagłębiem stalowym w Polsce i to tutaj funkcjonuje także najwięcej przedsiębiorstw handlu metalami. Hurtownia stali jest działalnością bardzo często współistniejącą razem z inną działalnością przedsiębiorcy. Hurtownie stali to przedsiębiorstwa, które zajmują się także eksportem tego produktu. 

Przedsiębiorstwa handlu stalą

hurtownia stali śląskDo 1989 roku handel stalą był zarezerwowany tylko dla przedsiębiorstw państwowych. Przedsiębiorstwa państwowe były monopolistą w handlu i eksporcie stali. Sytuacja ta zmieniła się po 1989 roku, a właściwie już w 1988 roku po wprowadzeniu słynnej ustawy Wilczka. Pierwsze przedsiębiorstwa handlu stalą zaczęły powstawać pod koniec lat osiemdziesiątych. Były to małe przedsiębiorstwa prywatne, które najczęściej zajmowały się handlem złomem oraz handlem stalą. Na Śląsku funkcjonuje bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się obrotem złomem oraz stalą. Hurtownia stali jest bardzo często dodatkową działalnością dla przedsiębiorstw handlu złomem. Hurtownia stali jest bardzo dobrym uzupełnieniem dla działalności zajmującej się obrotem złomem. Jeżeli chodzi o dostęp do surowca jakim handluje hurtownia stali Śląsk jest idealnym miejscem na prowadzenie tego typu działalności. Handel przenosi się do internetu tak samo jest z materiałami metalowymi. Otwierając hurtownię na Śląsku zaoszczędzimy na transporcie towarów z huty.

Jednocześnie jesteśmy w stanie używając internetowych platform transakcyjnych, których w branży handlu metalami jest bardzo dużo efektywnie prowadzić działalność w skali całego kraju. Oszczędzając na dostawach surowca z huty do hurtowni jesteśmy w stanie bardziej efektywnie zorganizować logistykę dystrybucji. Handel stalą odbywa się najczęściej za pomocą dużych platform transakcyjnych.