25 lipca, 2020 Sport i Rekreacja 0

Bardzo lubię aktywność fizyczną. Odkąd przeszłam na emeryturę praktycznie nie ma mnie w domu. Ostatnio bardzo polubiłam wspinaczki górskie. Przeszłam już wiele interesujących szlaków. Jakiś czas temu podjęłam jednak decyzję, że chciałabym się wspinać wyżej najlepiej po skałkach i wysokich partiach gór. Nie jestem jednak nie mądra i wiedziałam, że nie powinnam tego robić bez profesjonalnego przygotowania w zakresie wspinaczki górskiej.

Zrobiłam weekendowy kurs wspinaczkowy w dobrej cenie

weekendowy kurs wspinaczkowy - cenaDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak zapiszę się na jakiś szybki kurs wspinaczkowy, gdzie pod okiem specjalistów podszkolę swoją technikę wspinania się po górach. Akurat miałam wolny weekend, dlatego miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakiś weekendowy kurs wspinaczkowy w mojej okolicy. Byłam tylko ciekawa, z jakim kosztem muszę się liczyć w związku z tym. Postanowiłam porównać ceny różnych weekendowych kursów na internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: weekendowy kurs wspinaczkowy – cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko się przekonałam, że takie weekendowe kursy wspinaczkowe są dosyć tanie. W większości firm szkoleniowych cena za taki profesjonalny kurs wspinaczkowy wynosi od 350 złotych do 600 złotych. Wszystko zależy od tego jak intensywny jest kurs. Ponieważ byłam rządna wiedzy wybrałam intensywny kurs wspinaczkowy, który mimo wszystko był dosyć tani, ponieważ obowiązywała akurat cena promocyjna. Pozostało ostatnich kilka wolnych miejsc. Już wkrótce przekonałam się, że taki kurs wspinaczkowy to był bardzo dobry wybór. W cenie pół tysiąca złotych dostałam 20 godzin intensywnego kursu wspinaczkowego, który obejmował swoim zakresem nie tylko samą wiedzę teoretyczną ale także praktyczną naukę wspinania oraz kurs pierwszej pomocy medycznej w górach. Po takim kursie czułam się bardzo dobrze przygotowana do nowych wyzwań.

Największą zaletą tego weekendowego kursu wspinaczkowego było to, że kurs odbywał się w małych kilkuosobowych grupach szkoleniowych, a podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik kursu posiadał osobistego instruktora. W trakcie kursu otrzymaliśmy również możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu do wspinaczki górskiej, żebyśmy mogli przekonać się jaki sprzęt najbardziej nam odpowiada i w co warto inwestować.