2 listopada, 2018 Zdrowie i uroda 0

Żyjemy w czasach, kiedy aż sześćdziesiąt procent społeczeństwa ma nadwagę. Spora część ludzi prowadzi siedzący tryb życia i nie uprawia żadnego sportu, a do tego odżywiają się niezdrowo i je w pośpiechu. Takie nawyki mogą prowadzić tylko do ciężkich chorób, które prędzej, czy później nas dopadną. Jedynie walka z takim trybem życia może nam dać szanse na lepsze jutro.  

Jakie posiłki zawiera dieta osoby odchudzającej się?  

bezpieczna dieta odchudzająca - jadłospisWalka z nadwagą bywa bardzo długa i ciężka i nie każdemu udaje się osiągnąć wymarzony cel, jakim jest szczupła sylwetka. Tylko wytrwali i konsekwentni ludzie mogą raz na zawsze pokonać nadwagę i zacząć nowe życie. Żeby się odchudzić, musimy działać wielopoziomowo. Odchudzanie zaczyna się w kuchni, więc bezpieczna dieta odchudzająca – jadłospis musi mieć podzielony na trzy główne posiłki i dwie przekąski w ciągu dnia. Najważniejsze jest śniadanie, obiad i kolacja, bo te posiłki zawierają najwięcej kalorii i wartości odżywczych. Konieczne jest wyrzucenie z diety wszystkich niezdrowych przekąsek typu chipsy, solone orzeszki, czy słodycze. Trzeba zrezygnować także z tłuszczy typu trans, które się znajdują w smażonych produktach i margarynach. Ograniczenie, albo nawet wyeliminowanie cukru będzie podstawą, a ograniczenie soli pozytywnie wpłynie na nasze ciało. W naszym, zdrowym jadłospisie nie może zabraknąć zdrowych tłuszczy, takich jakie występują w awokado, które mimo, że jest bardzo kaloryczne, jest bardzo nam potrzebne. W każdym, głównym posiłku, muszą się znajdować warzywa w przeważającej ilości, a reszta to chude mięso, lub wielozbożowe pieczywo. Śniadanie i obiad muszą być syte, a przekąski powinny stanowić jedynie uzupełnieniem, które zaspokaja nagły głód. Posiłki najlepiej samodzielnie przygotowywać w domu ze świeżych i sezonowych produktów, bo tylko wtedy mamy pewność co jemy. Kolacja może być lekka żeby nie obciążać żołądka przed spaniem i może to być sałatka. 

Aby móc raz na zawsze zgubić zbędne kilogramy, trzeba połączyć zdrową i lekką dietę z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Zmiany, które wprowadzamy w kuchni i w życiu, muszą być trwałe. Tylko dzięki konsekwencji w swoich działaniach, osiągniemy zamierzony cel jakim jest schudnięcie. Dobry jadłospis powinien być dopasowany do naszej aktywności w ciągu dnia.