15 września, 2020 Usługi 0

Od pewnego czasu zacząłem zauważać, że dach mojego domu nie wygląda tak dobrze jak kiedyś. Obawiałem się, że będzie on wymagać kosztownego i skomplikowanego remontu. Po konsultacji ze specjalistą okazało się jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie jego odmalowanie.

Czy malowanie dachu to dobre rozwiązanie?

malowanie dachów w BrzeskuOd dłuższego czasu zacząłem zwracać uwagę, że dach na moim domu zaczyna wyglądać coraz gorzej. Po remoncie elewacji, zaczął on bardzo odstawać od wyglądu całego domu i bardzo zwracał na siebie uwagę. Obawiałem się, że będę zmuszony do wykonania kosztownego remontu , a nawet wymiany dachu, ale po skonsultowaniu się ze specjalistą okazało się, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest malowanie dachów w Brzesku taka forma renowacji dachu jest wybierana najczęściej. Odmalowanie dachu jest dobrym rozwiązaniem dla tych dachów, które funkcjonują prawidłowo, ale na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych ich wygląd znacznie się pogorszył. Jak wyjaśnił mi pracownik firmy, której zleciłem odmalowanie dachu, pozostawanie jego w takim stanie mogłoby spowodować, że po czasie mógłby przestać spełniać swoje funkcje, to znaczy mógłby zacząć przeciekać. Pracownicy firmy zaczęli renowacje dachu od jego dokładnego oczyszczenia, zarówno z rdzy jak i z rozwijających się na nim zarodników grzyba czy też mchu. Następnie przystąpili do odmalowania dachu farbą, która była dostosowana do znajdującego się na moim domu pokrycia dachowego, czy w moim przypadku blachy trapezowej. Firma, która wykonała remont mojego dachu wybrała farbę, która posiadała silnie działający składnik antykorozyjny. Dzięki temu podobno dach ma być bardziej odporny na słońce, wiatr czy tez grad więc ma dłużej wyglądać jak świeżo odmalowany. Bardzo ważne jest, aby przed odmalowaniem dachu dokładnie sprawdzić jego stan techniczny, to znaczy czy nie ma na jego powierzchni żadnych dziur czy też pęknięć, które trzeba by było załatać przed odmalowaniem.  Cały remont dachu trwał kilka godzin, a jego koszty były bardzo małe w porównaniu, gdybym zdecydował się na wymianę dachu.

Dach to element konstrukcyjny, który jest narażony na wiele różnego rodzaju szkodliwe czynniki atmosferycznych. Z tego też względu, od czasu do czasu może być konieczne jego odremontowanie. W przypadku, gdy powierzchnia dachu nie przecieka, lepszym rozwiązaniem będzie odmalowanie dachu.