28 kwietnia, 2021 Nauka i Zdrowie 0

Razem z moim ukochanym tworzymy bardzo zgrany duet. Jesteśmy, jak dosłownie dwie krople wody pod względem charakteru i dogadujemy się ze sobą tak dobrze, że czasami można odnieść wrażenie, jakbyśmy czytali sobie w myślach. Niestety jednak po pewnym czasie moje problemy zaczęły bardzo rzutować na nasz związek, ale udało nam się z tego podnieść dzięki terapii.

Wspaniała psychoterapia dla par

psychoterapia par - krakówKiedy słyszymy o psychoterapii dla par, wyobrażamy sobie przede wszystkim pomoc psychoterapeuty w przypadku niezgodności charakterów u małżonków lub po prostu u osób będących w długoletnim związku. Często też chęć podjęcia psychoterapii wynika z innych problemów, jak na przykład zdrada, bądź problemy finansowe rzutujące na relację. Nie zawsze jednak chodzi o niezgodę, czego mój związek jest świetnym przykładem. Pomimo tego, że razem z moim facetem dogadujemy się bardzo dobrze, to jednak była nam potrzebna psychoterapia par – Kraków okazał się w tym względzie najlepszym wyborem ponieważ tam udało nam się znaleźć rewelacyjnego psychoterapeutę. W naszym związku nie było żadnego kryzysu. Ja sama od kilku miesięcy uczęszczam na terapię ponieważ zdiagnozowano u mnie borderline. Mój chłopak nigdy wcześniej nie spotkał się z tym zaburzeniem dlatego nie wiedział, jak reagować, ani co robić, aby mi pomóc. Właśnie dlatego oprócz mojej własnej, indywidualnej terapii zdecydowaliśmy się także na wspólną terapię podczas której ja opowiadałam o tym, jak się czuję i skąd to się bierze, a psychoterapeuta tłumaczył wszystko „z polskiego na nasze” mojemu ukochanemu i pomagał mu zrozumieć na czym polega to zaburzenie, a także po prostu pomagał mu samemu uporać się psychicznie z tym, co mi dolega. Choć ja wiedziałam już z czym się wiąże borderline to jednak nasza wspólna psychoterapia pozwoliła mi dogłębnie zrozumieć mój stan, ale co niezwykle ważne, miała działanie obopólne ponieważ ja również zaczęłam lepiej rozumieć mojego ukochanego i mieć na względzie jego emocje.

Jak zatem widać, nie musi dojść do kryzysu, aby psychoterapia zdała swój egzamin. Kiedy u mnie pojawiały się pierwsze symptomy zaburzenia mój chłopak od razu zwracał na nie uwagę i po długiej i szczerej rozmowie postanowiłam, że udam się po profesjonalną pomoc, a gdy tylko zostałam zdiagnozowana od razu zapisaliśmy się na terapię dla par. To pozwoliło nam uniknąć nieporozumień i jakichkolwiek problemów. Dziś, kiedy czuje, że dzieje się coś niedobrego ze mną, mój mężczyzna jest przy mnie, rozumie mnie i wie, że moje zachowanie wynika nie z mojej winy.