11 lipca, 2019 Budownictwo 0

Budując dom musimy zaopatrzyć się w każdą najmniejszą rzecz, tak by potem nie było żadnych problemów. Decydujemy się na zakup ogrodzenia, bramy, okien, materiałów do dachu i w końcu nawet listw do podłogi. Każdy element jest ważny. Dzięki nim możemy bezpiecznie funkcjonować w pomieszczeniach i nie bać się, że coś się nam stanie, bądź coś szybko się rozpadnie. Jakość materiałów jest bardzo ważna, szczególnie wtedy, kiedy mają one nam służyć przez długie lata.

Listwy jako ważny element podłogi

wąskie listwy do płytekWyposażenie każdego pomieszczenia w naszym domu będziemy zaczynać od podłogi. Musi być ona odpowiednio położona i wykończona, tak by szybko się nie zniszczyła i jednocześnie nie stanowiła dla nas dużego zagrożenia. Kiedy zdecydujemy się, czy chcemy drewno, płytki, czy może panele, warto zwrócić uwagę na listwy. Te, które będą znajdować się przy ścianach, jaki i te progowe. Najmądrzejszym rozwiązaniem będzie dopytanie się sprzedawcy w sklepie, które listwy są odpowiednie do wybranej przez nas posadzki. Wtedy będziemy mieć pewność, że będą one pasować i ich montaż nie będzie tak trudny. Największym wyzwaniem jest z pewnością dopasowanie listw do płytek. Jest to bardzo trudny materiał. Nie tylko łatwo można się na nim przewrócić jeśli jest wilgotny, ale również nie trudno na nim coś rozbić w tzw. drobny mak. Jednak możemy poprawić swoje bezpieczeństwo montując chociażby specjalne taśmy antypoślizgowe, czy też listwy. Jednak najlepiej zrobić to przy pomocy fachowca, by nie popełnić błędów. Dużym wzywaniem jest połączenie ze sobą dwóch posadzek. Wtedy warto zdecydować się na wąskie listwy do płytek. Dzięki temu nie tylko zakryjemy zmianę materiału na podłodze, ale również przyozdobimy nasze wnętrze. Musimy pamiętać, że listwy to też ozdobniki. Najlepszym tego przykładem jest sztukateria, która była stosowana w XX wieku, a teraz znowu wraca. Wiele osób nie tylko wykańczało wtedy swoich podłóg listwami, ale również ozdabiano nimi ściany w wiele fantazyjnych wzorów.

Dbając o odpowiednie wyposażenie swojego domu nie możemy zapominać o najmniejszych elementach, które poniekąd są bardzo ważne. Zaprowadzają ład w każdym pomieszczeniu, jednocześnie je ozdabiając. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki listwy wybrać zapytajmy o radę naszą ekipę remontową, bądź sprzedawcę w sklepie, którzy z pewnością nam doradzą.