22 grudnia, 2018 Prawo / Doradztwo 0

Znak towarowy to z definicji oznaczenie graficzne, które służy do oznaczenia produktu danej marki. Taki znak graficzny można w taki sposób oznaczyć, że będzie nie do podrobienia. Jednak do tego potrzebna jest pomoc prawna. Dzięki temu nikt nie będzie mógł się posługiwać Twoimi oznaczeniami. Zyskasz pewność, że dany znak jest tylko i wyłącznie Twój. W taki sposób zbudujesz markę.

Rejestracja znaków towarowych

rejestracja znaków towarowych rzeszówW Rzeszowie są najlepsze kancelarie prawne, które mogą rejestrować znaki towarowe. Aby to zrobić należy wykonać księgę znaku. Jeśli interesuje Cię rejestracja znaków towarowych Rzeszów to bardzo dobre miejsce, by o to zadbać. Prawnicy w odpowiedni sposób zajmą się Twoim symbolem graficznym. Oznakują go profesjonalnie, mierząc przy okazji jeden element znaku towarowego od drugiego. Znak towarowy inaczej określa się zazwyczaj jako logo lub logotyp. Z taką różnicą, że logo to sygnatura graficzna, a logotyp to połączenie graficznego zapisu nazwy firmy i sygnatury. Po zarejestrowaniu tylko Ty możesz posługiwać się danym znakiem. Nikt nie ma do niego prawa, dzięki czemu produkty oznaczone Twoim logo są nie do podrobienia. Jeżeli planujesz działać na dość szerokim rynku, może to być niezwykle potrzebne, aby nie mieć kłopotów z oryginalnością Twoich produktów. W Rzeszowie cała rejestracja trwa około siedmiu dni. To naprawdę nie jest długi okres czasu.

Wiele firm na początku nie zastanawia się nad rejestracją znaku. Lepiej to zrobić bardzo szybko, aby nie pojawiła się na rynku konkurencja stosująca podobne lub takie same oznaczenie. Pamiętaj, że mając dokument potwierdzający rejestrację tylko Ty możesz dysponować danym znakiem graficznym. Nikt nie może go stosować w żaden sposób. Myślę, że jest to dla Ciebie bardzo interesujące.