18 kwietnia, 2017 Wesele 1
wesele

Namioty cateringowe stają się na dzień dzisiejszy coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych sal weselnych. Wynajęcie takiego namiotu daje możliwość przeniesienia przyjęcia weselnego na łono natury i jednocześnie nadania mu specyficznej i bardzo osobistej oprawy. Niemniej chcąc zorganizować wesele w namiocie trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ najdrobniejsze niedopatrzenie może wszystko popsuć. Na co zatem należy zwrócić uwagę organizując wesel w namiocie? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w tym artykule. 

Wynajem namiotów weselnych – na co zwrócić uwagę?

Wynajem namiotów weselnychWynajmując namiot na wesele w pierwszej kolejności trzeba mieć na uwadze to by odpowiednio dobrać powierzchnie namiotu do liczby zaproszonych gości. Obecnie na rynku są dostępne namiotu o różnej powierzchni i kształcie, przy czym najpraktyczniejszym rozwiązanie okazuje się zwykle wybór namiotów o standardowym rozmiarze, mianowicie 6×24 lub 6×12 metrów i połączenie ich ze sobą w jeden większy namiot. Według www.abcslubu.pl warto jednak zwrócić, uwagę przy wyborze na to jak wysoki jest namiot oraz z jakich materiałów został on wykonany, pamiętajmy o tym, że im lepszy jakościowo namiot i im większe ma on opcjonalne wyposażenie tym standard jaki zapewnimy gościom będzie wyższy, co jest szczególnie ważne w przypadku gdy pogoda nie dopisze i większość czasu z konieczności, będzie trzeba spędzić w jego wnętrzu. Przy czym im wyższa jakość namiotu tym też wynajem namiotów weselnych jest droższy. Jeśli chodzi o cenę wynajęcia namiotu to zależy ona od wielu czynników. Znaczenie ma tu wielkość namiotu, jakoś wykonania, wyposażenie jak i to w jakiej wypożyczalni go wynajmujemy. Niemniej w niektórych przypadkach, jeśli decydujemy się na wynajem luksusowego namiotu weselnego należy się liczyć z tym, że cena może być wyższa niż w przypadku wynajmu sali weselnej. Dobrze by wypożyczalnia namiotów w której zdecydujemy się na wynajęcie namiotu pomogła nam w oszacowaniu tego jak dużej powierzchni potrzebujemy by zapewnić naszym gościom komfortowe warunki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że z jednej strony nie będziemy przepłacać, a z drugiej, że miejsca dla wszystkich będzie dostatecznie dużo.

Organizacja wesela w namiocie – o co należy zadbać?

Wynajem namiotów weselnychJak już wspomnieliśmy na wstępie organizacja wesela w namiocie nie należy do łatwych, a co za tym idzie wynajęcie namiotu nie jest tu jedynym problemem z jakim będziemy musieli się mierzyć podejmując się organizacji tego typu przyjęcia w plenerze. O czym zatem należy pamiętać organizując wesele w namiocie? Na podstawie informacji w artykułach na portalu www.planowaniewesela.pl można by tu wskazać takie podstawowe elementy jak:

  • catering,
  • wynajem mebli,
  • wynajem i montaż podłogi,
  • toalety,
  • dekoracje,
  • podgrzewacze,
  • oświetlenie,
  • nagłośnienie.

Jak zatem widać z powyższego wyliczenia kwestii, o które przy organizacji wesela w namiocie musimy zadbać jest naprawdę sporo. I wbrew temu co by się mogło wydawać w niektórych przypadkach mogą one się okazać naprawdę bardzo problematyczne. Szczególnie dużo problemów, jeśli chodzi o organizacje wesela w namiocie sprawia zapewnienie gościom dostępu do toalety. Zważywszy na to, że goście weselni jak i para młoda mają strojne stroje to odpada takie rozwiązanie jak toi-toi, a co za tym idzie konieczne jest wynajęcie mobilnej toalety dysponującej kilkoma kabinami, lustrem i umywalką lub też zapewnienie gościom dostępu do toalety w pobliskim obiekcie, jeśli taki gdzieś się znajduje. By jednak możliwe było skorzystanie z takiego rozwiązania wesele w namiocie musi się odbywać np. na terenie jakiegoś hotelu czy restauracji. Bardzo ważną sprawą jest także zadbanie o rozwiązania umożliwiające dogrzanie pomieszczeń, tutaj przede wszystkim sprawdzają się piecyki namiotowe. Co istotne należy się o nie zatroszczyć bez względu na to w jakim terminie organizujemy wesel, ponieważ polska pogoda bywa bardzo kapryśna.

Wynajem mebli – co jest ważne?

Wynajem mebliJak wspomnieliśmy powyżej jednym z podstawowych elementów, o który musimy zadbać przy organizacji wesela w namiocie jest wynajęcie odpowiednich mebli. Przede wszystkim chodzi tu o wynajem krzeseł i stołów. Szukając mebli do namiotu zwracajmy uwagę na to by nie były one zbyt ciężkie i masywne, a przy tym by były one wygodne. Jeśli chodzi o wynajem dobrze się np. sprawdzają krzesła chiavari, które to są typowo przeznaczone na wesele. Niemniej możliwości mamy tutaj bardzo dużo, dlatego nim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie warto dokładnie sprawdzić różne oferty.

Catering na weselu w namiocie

CateringCatering to bardzo ważna kwestia organizacyjna w przypadku wesela w namiocie. Znalezienie dobrego cateringu, który by dodatkowo posiadał ładną zastawę nie jest jednak takie łatwe. Jeśli wesele w namiocie odbywa się na terenie hotelu czy restauracji, kwestia jest o tyle uproszczona, że wówczas można mieć kuchnie właściwie na miejscu w innych sytuacjach nad wyborem firmy cateringowej należy się dobrze zastanowić. Nim podejmiemy decyzje warto dokładnie zbadać sytuacje na rynku i zapoznać się z opiniami poprzednich klientów odnośnie jakość usługi świadczonych przez daną firmę.

Krótko podsumowując temat

Wesele w namiocie to niewątpliwie sposób na zorganizowanie ciekawego i niepowtarzalne przyjęcia. Należy się jednak liczyć z tym, że organizacja tego typu wesela nie należy do łatwych.