23 grudnia, 2020 Zdrowie i dieta 0

 

Nasze ciało składa się z około dwudziestu procent z białka. Jest ono bardzo ważnym składnikiem, który musi być dostarczany każdego dnia z pożywieniem. Może to być białko roślinne lub zwierzęce, choć to drugie jest lepiej syntetyzowane.

W jakiej formie spożywać białka konopne?

białko konopne gdzie kupićJeżeli chodzi o białko zwierzęce, to przeważnie spożywamy je w postaci mięsa, serów, jaj czy przeróżnych jogurtów. Mają one idealny skład aminokwasów, które są w całości wykorzystywane przez nasz organizm. W przypadku białek roślinnych, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż są dostępne ich różne gatunki. W sprzedaży najczęściej znajdziemy białko ryżowe, sojowe, konopne, z fasoli czy kukurydzy. Z pewnością są one bardzo zdrowe, ale różnią się między sobą składnikami. Jeżeli chcemy spróbować białko konopne gdzie kupić na pewno dowiemy się w internecie. Posiadają je w swojej ofercie sklepy z ekologiczną i zdrową żywnością oraz niektóre sklepy spożywcze. Co prawda nie należą one do najtańszych produktów, ale za to są bardzo zdrowe i cenne w naszej diecie. Głównie sięgają po nie osoby odchudzające się, aktywnie uprawiające sport czy zawodowi sportowcy, ponieważ w ich przypadku zapotrzebowanie na białka jest bardzo duże. Zaspokojenie go tradycyjną żywnością może być zwyczajnie niemożliwe, dlatego białko w proszku będzie idealnym rozwiązaniem. Można je dodać do ulubionego smoothie, naleśników, ciasta czy rozpuścić w wodzie lub mleku. Warto zauważyć, że białko konopne i sojowe jest uznawane jako pełnowartościowe.

Nie należy łączyć białka konopnego z konopiami indyjskimi, ponieważ to zupełnie inna odmiana o odmiennych właściwościach. Konopie siewne są całkowicie bezpieczne i poza białkiem można z nich otrzymać olejek i susz, które mają wyjątkowe wartości zdrowotne.