21 października, 2018 Kosmetyka samochodowa 0

Coraz więcej uczestników ruchu drogowego posiada małe kamerki, które rejestrują przebytą drogę. W przypadku samochodów, są one umieszczane na desce rozdzielczej jak najbliżej przedniej szyby, by mogły mieć duży zasięg na boki. Jeżeli chodzi o kierowców jednośladowych pojazdów, to mają oni nieco odmienne kamerki, montowane na kaskach.

Czy warto inwestować w kamerę na rower?

kamera sportowa na rowerBezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze, dlatego kierowcy szukają różnych sposobów, aby je zwiększyć. Na szczęście mniej kierowców uczestniczy w wypadkach, niż Ci którzy są ich sprawcami, albo ofiarami. Czasem ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić wszystkich sytuacji, które dzieją się na drodze i wokół niej, a może to zrobić mały, inteligentny sprzęt. Kamera sportowa na rower jest idealnym rozwiązaniem dla osób jeżdżących po ruchliwych ulicach, czy uprawiających ten sport wyczynowo. Kamera ma za zadanie na bieżąco rejestrować wszystko co się dzieje przed oczami kierowcy. W sytuacji ewentualnego wypadku, film nagrany na kamerze może mieć kluczowe znaczenie i zadecydować o winie osób uczestniczących w zdarzeniu. Kamera nakładana na kask jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki specjalnym gumkom i zaczepom, przypinamy ją do kasku i nastawiamy na wprost kierunku jazdy. Oczywiście poza głównym celem, w jakim została ona wyprodukowana, można jej używać w innych celach. Osoby jeżdżące wyczynowo na rowerze, kamerę stosują jako rejestrator swoich wyczynów i trików na rowerze. W internecie jest mnóstwo filmików rowerzystów z perspektywy kasku. Kamerę możemy wykorzystać jako pomoc w doskonaleniu naszych umiejętności, gdyż po przebytej trasie możemy przeanalizować materiał i wyciągnąć wnioski na temat popełnionych błędów. Jest to bardzo przydatne urządzenie na motorze i rowerze, dlatego warto w nie zainwestować. Wysoka rozdzielczość obrazu połączona z dźwiękiem, powoduje, że nagranie ogląda się jak dobry film, w którym gramy główną rolę.

Kamery na rower i nie tylko, możemy kupić w dobrych sklepach ze sprzętem rowerowym, z częściami do samochodów i motorów, oraz w internecie. W sieci z pewnością kamerkę kupimy najtaniej, choć nie będzie to mały wydatek. Posiada ona wbudowaną sporą pamięć, dzięki czemu nie musimy się martwić, że przestanie nagrywać w trakcie jazdy.