30 czerwca, 2020 Dom i wnętrze 0

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, gdyż to właśnie tutaj spędzamy swój wolny czas. Wspólne oglądanie telewizji z domownikami czy czytanie książek wymaga odpowiedniej atmosfery i komfortu siedzenia, dlatego też warto zainwestować w dobre siedzisko. Nowoczesnym i popularnym rozwiązaniem są narożniki, które są nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. Czym kierować się przy wyborze takiego mebla i na co zwrócić uwagę?

Cechy dobrych narożników

narożniki tapicerowaneOdpowiedni narożnik to inwestycja na długie lata. Wytrzymały mebel powinien być przede wszystkim wykonany solidnie przy użyciu najlepszych materiałów. Jeżeli zależy nam na wyborze odpowiedniego siedziska, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Aby narożnik dobrze wyglądał w naszym salonie, warto dopasować rozmiar mebla do wielkości pomieszczenia. Zbyt duży lub zbyt mały mebel nie będzie się dobrze prezentował, co z pewnością nie wpłynie korzystnie na ogólny wystrój wnętrza. Warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania i obicie, które powinno sprostać naszym potrzebom i wymaganiom. Narożniki tapicerowane i skórzane to obecnie najpopularniejsze opcje, jakie mamy do wyboru, które różnią się przede wszystkim sposobem dbania o mebel i czyszczenia go. Przy wyborze siedziska warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, do których zalicza się ta związana ze spaniem. Możliwość rozłożenia mebla i stworzenia z niego dodatkowego łóżka jest dobrym rozwiązaniem w przypadku braku pokoju gościnnego. W pojemniku na pościel możemy trzymać też inne rzeczy, na które nie starcza nam miejsca w domowych szafach i półkach. Główną zaletą narożników jest ich kształt, który nie tylko idealnie wpasuje się w kąt pomieszczenia, ale także sprzyja rozmowom z gośćmi i domownikami. Wybór kolorów i fasonów jest na tyle duży, że każdy z nas powinien znaleźć idealne siedzisko.

Komfort i odpowiednia atmosfera to najważniejsze cechy, którymi powinien wyróżniać się dobrze urządzony salon. Właściwy klimat pozwala się zrelaksować i miło spędzić czas z domownikami. Największy wpływ na wygodę ma dobry narożnik, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i wytrzymały.