29 września, 2018 Sport i Fitness 0

W ostatnich latach mamy coraz większe zainteresowanie na spływy kajakowe. Jest to bardzo dobra forma aktywnej turystyki, na którą możemy się wybrać nawet z małymi dziećmi. Powstało wiele firm oferujących organizację spływów kajakowych oraz wypożyczalnie kajaków. Możemy więc samodzielnie zdecydować się na to, czy chcemy wybrać się na spływ kajakowy zorganizowany prywatnie, czy też indywidualnie i samodzielnie popłyniemy w trasę kajakiem.

Czy warto korzystać ze zorganizowanych spływów kajakowych?

spływy kajakowe - MazuryZorganizowane spływy kajakowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w sytuacji, gdy pierwszy raz wybieramy się na spływ kajakiem, to dobrze jest na początek popłynąć z kimś doświadczonym. Wtedy nie będziemy musieli samodzielnie wybierać odpowiedniej trasy, a także martwić się co zrobić w przypadku napotkania przeszkód na wodzie. Dodatkowo będziemy mieli zaplanowany wszystkie noclegi, a także na auto załadujemy nasze bagaże oraz zaopatrzenie. Osoby, które nigdy w życiu nie trzymały wiosła w rynku powinni przejść obowiązkowe szkolenie dla początkujących, które organizowane jest przez spływy kajakowe – Mazury obecnie są jednym z najpopularniejszych miejsc, w których organizuje się spływy kajakowe, a na zakończenie wspólne biesiadowanie przy ognisku. Dodatkowo, kiedy decydujemy się na zorganizowany spływ kajakowy, to będziemy posiadać również niezbędne ubezpieczenie na wypadek jakichkolwiek niespodziewanych przypadków. Najczęściej płacimy za Cały przejazd od jednej osoby. Najpopularniejsze są spływy weekendowe, ponieważ wyruszamy w piątek wieczorem, a kończymy w niedzielę. Wpływy takie zależności od rodzaju i trudności i trasy są dedykowane osobom dorosłym, ale także rodzicom z dziećmi. Ciekawym rozwiązaniem są również spływy tygodniowe, ponieważ wtedy cały tydzień będziemy płynąć kajakiem i zwiedzać różne miejsca, których nie da się zobaczyć z lądu.

Przedsiębiorcy bardzo często organizują spływy firmowe dla odpowiedniej dużej grupy pracowników. Jest to forma wynagrodzenia za włożona pracę w projekt, który został zrealizowany. W przypadku jednak gdy chcemy sami spłynąć kajakiem przez różnego rodzaju jeziora i rzeki to również możemy w takiej sytuacji dokonać takiego wyboru, ale wtedy musimy wypożyczyć kajaki na własną rękę oraz załatwić odbiór i dowóz z wybranego miejsca na rzece.