31 października, 2018 Dom i Ogród 0
serwis bram automatycznych w Warszawie

Bramy automatyczne są w dzisiejszych czasach bardzo popularne i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Możemy zamówić zarówno bramy garażowe, ale także skrzydłowe oraz bramy przesuwne. Urządzenia te wymagają od czasu do czasu odpowiedniej konserwacji oraz odpowiednich przeglądów, a także regulacji i dlatego powinniśmy skorzystać wtedy z dobrego serwisu bram automatycznych. Pomogą nam oni również rozwiązać problemy z drobnymi usterkami.

Jakie są problemy z bramami automatycznymi?

serwis bram automatycznych w WarszawieJeżeli nie będziemy odpowiednio dbać o bramy automatyczne lub będziemy jej nieprawidłowo użytkować, to mogą powstać różnego rodzaju problemy z wjazdem lub wyjazdem. Może dojść do typowych awarii takich jak pęknięta sprężyna albo zerwanie łańcucha lub też uszkodzenie rolki. W niektórych przypadkach może dojść do uszkodzenia wózków bramy przesuwnej, który bardzo często później wymagają serwisowania i naprawy przez profesjonalistów. W niektórych przypadkach do awarii dochodzi, gdy samochód uderzy w bramę mechaniczną. Bardzo dobrym rozwiązaniem, aby usunąć wszystkie małe i te skomplikowane awarie, jest zadzwonić i wezwać serwis bram automatycznych w Warszawie. Pracownicy, którzy są doskonałymi mechanikami od takich automatycznych bram, pomogą określić przyczynę awarii oraz naprawią wszystkie usterki, które znajdą przy okazji. Zajmują się o niej naprawa bram przesuwnych, które są najczęściej wykorzystywane do wjazdu na teren posesji, ale także pomagają przy bramach garażowych. Czasami problemy może okazać się również automatyka do bram i wtedy również potrzebna jest pomoc dobrego serwisu. Zostanie wtedy sprawdzone urządzenie napędowe, ale także to sterujące napędem bramy. Będą również sprawdzone wszystkie siłowniki, a także płyty sterujące oraz prowadnice i pilot, którym obsługujemy bramę. Niekiedy dochodzi do awarii elektrycznej i zostaje uszkodzony przewód zasilający albo też dochodzi do zwarcia.

Żeby uniknąć częstych problemów z awariami bram automatycznych to najlepiej jest wykonywać okresowe przeglądy przynajmniej 3 razy w roku. Zawsze należy wezwać zespół profesjonalistów, kiedy już wystąpi awaria, z którą nie możemy sobie samodzielnie poradzić. Może ona całkowicie zablokować bramę i dlatego najlepiej jest wezwać fachowców, którzy w ciągu kilku minut albo kilku godzin doprowadzą bramę do użytku