2 marca, 2017 Usługi 1
naprawa komputerów

Branża informatyczna jest jedną z szybciej rozwijających się w dzisiejszych czasach branż. Z każdym rokiem w gospodarstwach domowych przybywa komputerów stacjonarnych, mobilnych a także innych rozwiązań z zakresu elektronika. Fakt ten sprawia, że praktycznie nie ma osoby, która by nie miała w domu takiego sprzętu. Elektronika ma jednak to do siebie, że dość często się psuje, a wówczas konieczne jest szybkie i sprawne naprawienie jej. Wybór odpowiedniego serwisu jest tu kwestią kluczową. Na co należy zwracać uwagę wybierając serwis komputerowy i jakiego rodzaju usługi są w nim świadczone? O tym wszystkim powiemy poniżej.

Serwis komputerowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Serwis komputerowyPierwszą kwestią jaką tu omówimy będzie kwestia związana z samym wyborem serwisu. Obecnie na rynku działa wiele firm świadczących usługi naprawy sprzętu komputerowego, nie oznacza jednak to, że wszystkie są sobie równe, dlatego do wybory należy podejść rozsądnie. Wybór nieodpowiedniego serwisu może sprawić, że czas naprawy będzie bardzo długi, tym samym możemy narazić się na dodatkowe koszty. Na co zatem należy zwracać uwagę przy dokonywaniu wyboru? Według strony http://www.informatyk-szczecin.com weźmy pod uwagę to jak długo firma działa na rynku. W tej branży długo otrzymują się tylko firmy o dobrej reputacji. Sprawdźmy też jakie kwalifikacje mają pracujące w niej osoby. Warto także zapoznać się z komentarzami poprzednich klientów, może nam to naprawdę dużo powiedzieć o tym na jakim poziomie stoją świadczone przez serwis usługi. Na koniec sprawdźmy jaka jest oferta danego serwisu. Nie wszystkie serwisy komputerowe specjalizują się w naprawie każdego rodzaju sprzętu. Czasami są one ukierunkowane np. na naprawę tylko urządzeń mobilnych – naprawa laptopów, tabletów, czytników e-book, itd lub tylko urządzeń stacjonarnych i sprzętu RTV. Na koniec warto także zorientować się na ile serwis wycenia koszt naprawy danego sprzętu i cenę te porównać z ofertami innych serwisów.

Serwis komputerowy – oferta

Serwis komputerowyOferta serwisu komputerowego może być bardzo różnie skonstruowana. Do podstawowych usług świadczonych przez serwis komputerowy należy zaliczyć takie usługi jak naprawa komputerów i urządzeń peryferyjnych oraz ich diagnostyka. Serwisy komputerowe zwykle poza naprawą i diagnostyką sprzętu komputerowego świadczą jeszcze różnego rodzaju usługi dodatkowe. Do tych popularniejszych na podstawie strony www.gigabyte.net.pl należą takie usługi dodatkowe jak:

  • modernizacja i rozbudowa sprzętu,
  • czyszczenie i konserwacja urządzeń,
  • instalacja systemów i oprogramowania,
  • montaż komputera z dostarczonych podzespołów,
  • konfiguracji i personalizowanie ustawień systemu operacyjnego,
  • naprawa systemu operacyjnego i oprogramowania.

Oczywiście to tylko kilka z oferowanych przez serwisy usług dodatkowych. Usługi tego typu skierowane są przede wszystkim do osób nie obeznanych ze sprzętem komputerowym. W praktyce większość z tych czynności można z powodzeniem wykonać samodzielnie, jednak w przypadku gdy o komputerach nie mamy pojęcia skorzystanie z pomocy serwisu komputerowego może okazać się dobrym wyjściem.

Serwis a dzierżawa sprzętu

Serwis komputerowyNa portalu Pclab.pl można przeczytać, że oferta serwisów komputerowych bywa bardzo różna, jedne zajmują się tylko naprawami, inne świadczą jeszcze inne usługi takie jak choćby dzierżawa sprzętów peryferyjnych jak np. drukarki, czy kopiarki, co może być bardzo istotne w sytuacji, gdy do naprawy oddajemy sprzęt firmowy. Naprawa drukarek w zależności od usterki może potrwać nieco czasu, a to może oznaczać spowolnienie działania firmy, dlatego jeżeli chodzi o serwis drukarek, kserokopiarek czy innego sprzętu biurowego warto szukać serwisów, które poza usługą naprawy świadczą także usługi dzierżawy sprzętu biurowego. Cena dzierżawy, jeśli w tym samym serwisie dokonujemy naprawy własnego sprzety bywa zwykle dość przystępna, dzięki czemu takie rozwiązanie może się nam opłacić.

Serwis i sklep komputerowy – zalety

serwis komputerowyCzęść serwisów komputerowych poza naprawą urządzeń komputerowych zajmuje się także ich sprzedażą. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w przypadku mniejszych miejscowości. Kiedy warto z oferty takich serwisów korzystać? Na podstwie informacji ze strony Unikom.pl zasadniczo, jeśli chodzi o samą naprawę, to nie ma to większego znaczenia czy skorzystamy z usług serwisu czy usług sklepu komputerowego połączonego z serwisem. Na portalu newskomp.pl można przeczytać, że ma to znaczenie w chwili gdy np. do serwisu udajemy się w celu złożenia komputera. Wówczas można liczyć na to, że serwis uwzględniając nasze wymagania odnośnie osiągów komputera zaproponuje jakieś podzespoły lub też je dla nas zamówi. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które nie do końca orientują się w tym temacie, a chcą mieć lepszy i tańszy sprzęt niż ten gotowy jaki można zakupić w większości marketów.

Podsumowując

Oferta serwisu komputerowego może być bardzo zróżnicowana, dlatego warto poświecić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego. To jaki serwis wybierzemy może mieć większe znaczenie niż się nam wydaje. Pamiętajmy o tym, że mało profesjonalny serwis komputerowy może narazić nas na spore starty.