16 kwietnia, 2019 Zdrowie i dieta 0

Każdy z nas ma swoje ulubione smaki. Jedni preferują wyłącznie słodkie potrawy i bez końca zajadaliby się słodkimi naleśnikami. Inni lubią słone potrawy, które jedliby właściwie cały czas. Istnieją również osoby, które uwielbiają potrawy wyjątkowo ostre, które dla zwykłego śmiertelnika są wręcz niemożliwe do przełknięcia.

Wyjątkowo ostra papryka nadaje pikantności potrawom

ghost pepper sklepTo własnie dla tych ostatnich dedykowana jest Naga Jolokia, która jest jedną z najostrzejszych papryczek na świecie. Jej inne nazwy to między innymi Ghost Pepper czy Bhut Jolokia lub Bih Jolokia. Jej ojczyzną są Indie. Używa jej się tam do przyprawiania potraw, co jest w sumie oczywiste. Jej mniej oczywiste zastosowanie to ochrona pól uprawnych przed słoniami. Jeśli chcemy doprawić nią swoje potrawy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ghost pepper sklep, gdzie możemy kupić tą ogromnie ostrą paprykę. Ma ona ciekawy, owocowy smak, z nutką cytrusową, co sprawia, że pasuje do wielu potraw. Należy sypać ją jednak ostrożnie, bowiem nawet jej niewielka ilość nadaje wyjątkową ostrość potrawie. Nawet osoby, które preferują ostre przyprawy, powinny ostrożnie jej używać, bowiem nie bez przyczyny znajduje się ona w czołówce najostrzejszych papryczek, jakie znajdują się na całym świecie. W paczkach znajduje się około trzydziestu papryczek, które można dodać do potrawy w całości lub pokruszyć.

Zwolennicy ostrych przypraw mogą delektować się doskonałym smakiem Ghost Papper, która sprawia, że potrawy które przyrządzamy smakują bardzo oryginalnie i cechują się dużym stopniem pikantności. Jest to produkt, którego nie powinno zabraknąć w kuchni żadnego zwolennika ostrych przypraw. Jest ona ciekawym produktem, który można w prosty sposób kupić online bez najmniejszego wysiłku.